Վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդեւը հայտարարել է, որ ստորագրել է հրամանագիր, որով ընդլայնել է Ուկրաինայի ֆիզիկական ​​եւ իրավաբանական անձանց ցանկը, որոնց նկատմամբ կգործեն  ռուսական հատուկ սահմանափակումները, հաղորդում է Ինտերֆաքսը:
«Ուկրաինայի ֆիզիկական եւ իրավաբանական անձանց ցանկը, որոնց նկատմամբ կկիրառվեն  հատուկ սահմանափակող միջոցներ, ընդլայնվել է: Ես ստորագրել եմ համապատասխան հրամանագիրը»,- ասվում է ՌԴ կառավարության ղեկավարի թվիթերում։ «Դա արվել է ռուսական ընկերությունների, ռուսական պետության  եւ քաղաքացիների շահերը պաշտպանելու համար»,- պարզաբանել է Մեդվեդեւը:
Կառավարությունն ավելի ուշ պարզաբանեց, որ «ֆիզիկական եւ իրավաբանական անձանց ցուցակները, որոնց նկատմամբ կիրառվում են հատուկ տնտեսական միջոցներ, ընդլայնվել են ավելի քան 200 անձանցով եւ կազմակերպություններով»:

Премьер РФ Дмитрий Медведев сообщил о том, что подписал постановление, которым расширил список физических и юрлиц Украины, подпадающих под российские ограничительные меры, передает Интерфакс.
«Список физических и юридических лиц Украины, в отношении которых будут применяться специальные ограничительные меры, расширен. Я подписал соответствующее постановление», - говорится в твитере главы правительства РФ. «Это сделано для защиты интересов российского государства, компаний и граждан России», - пояснил Медведев.
Позже в правительстве пояснили, что «списки физических и юридических лиц, в отношении которых применяются специальные экономические меры, расширены в общей сложности более чем на 200 лиц и организаций».