Կարագանդայում լույս հունվարի 1-ի գիշերը սպանության մեջ կասկածանքով հետախուզման մեջ գտնվող Նարեկ Գուրուրյանը պատրաստ է Ղազախստանի իշխանություններին հանձնվել, հայտնում են ղազախստանյան լրատվամիջոցները։
Լրատվամիջոցները youtube-ում տեսանյութ են տարածել, որտեղ երիտասարդը ներկայանում է որպես Նարեկ Գուրուրյան եւ հայտարարում, որ պատրաստ է հանձնվել Ղազախստանի Հսանրապետության իշխանություններին․
«Ես Նարեկ Հովնանի Գուրուրյանն եմ՝ ծնված 1997 թվականի մարտի 30-ին: Առաջին հերթին, իմ ցավակցությունն եմ հայտնում զոհվածի ընտանիքին։ Ցանկանում եմ ասել, որ ոչ ոքի չեմ սպանել, իսկ այդ չարաբաստիկ գիշերը ես «Հին Հռոմ» ռեստորանում մասնակցել եմ զանգվածային ծեծկռտուքին, սակայն ոչ ոքի չեմ սպանել: Ես պատրաստ եմ հանձնվել Ղազախստանի Հանրապետության իշխանություններին եւ խնդրում եմ իշխանություններին ապահովել իմ անվտանգությունը եւ թափանցիկ հետաքննություն անցկացնել: Ես պատրաստ եմ պատասխանատվություն կրել իմ արարքների համար, սակայն ուրիշի մեղքն ինձ վրա չեմ վերցնի: Ես մարդասպան չեմ»,- մասնավորապես նշել է նա։
Հիշեցնենք, որ մի քանի երիտասարդներ Ամանորի տոնակատարության ժամանակ ռեստորանում վեճի են բռնվել։ Ծեծկռտուքի հետեւանքով դանակի վնասվածքից փողոցում մահացել է Կարագանդայի 23-ամյա բնակիչ։ Սպանության մեջ կասկածվող տղամարդու նկատմամբ հետախուզում է հայտարարվել։ Ձերբակալված երեք հոգու համար խափանման միջոց է ընտրվել կալանքը։

Нарек Гурурян, объявленный в розыск по подозрению в убийстве в Караганде в ночь на 1 января, готов сдаться властям Казахстана, пишут казахские СМИ.
Казахские СМИ распространили в youtube виДео, на котором молодой человек представляется Нареком Гуруряном, заявляет о своей готовности сдаться властям Республики Казахстан: «Я –Гуруян Нарек Овнанович, родившийся 30 марта 1997 года, в первую очередь, приношу свои соболезнования семье погибшего. Хочу сказать, что я никого не убивал, в тот злополучный вечер я в ресторане «Древний Рим» участвовал в массовой драке, но я никого не убивал. Я готов сдаться властям Республики Казахстан и прошу властей предоставить мне безопасность и провести прозрачное следствие. Я готов нести ответственность за свои поступки, но чужой грех на себя не возьму. Я не убийца».
Напомним, что потасовка между несколькими парнями случилась во время празднования Нового года в ресторане. В ходе драки на улице от ножевых ранений погиб 23-летний житель Караганды.
Подозреваемый в убийстве 23-летнего мужчины возле ресторана в Караганде объявлен в республиканский розыск. А в отношении троих задержанных суд санкционировал меру пресечения в виде содержания под стражей.