Կարելի է ասել, որ ընդդիմությունից Ազգային ժողովի փոխնախագահի ընտրության հարցն արդեն լուծվել է:
Այս մասին այսօր՝ հունվարի 10-ին, 7-րդ գումարման նոր խորհրդարանի պատգամավորների մանդատների հանձնման արարողության շրջանակներում լրագրողների հետ զրույցում նշեց առաջին փոխվարչապետի պաշտոնակատար Արարատ Միրզոյանը, ով տեղափոխվում է խորհրդարան աշխատելու:
Նրա խոսքով՝ անթույլատրելի է խորհրդարանի խոսնակի ընտրության ժամանակ խախտել քաղաքական կշռի սկզբունքը:
«Նպատակահարմար է թեկնածուին ընտրել այն քաղաքական ուժից, որը ընտրությունների արդյունքներով ձայների մեծամասնությունն է ստացել», - ասաց Միրզոյանը:
Խոսելով «Իմ քայլը»  դաշինքի եւ խորհրդարանում ներկայացված այլ քաղաքական ուժերի հետ փոխգործակցության  հարցի մասին՝ Միրզոյանը նշեց, որ հաշված օրերի ընթացքում հնարավոր կլինի ակներեւ համոզվել նրանց աշխատանքի հնարավորությունների ընդլայնման մեջ:
«Այդ իմաստով քննարկումներ են անցկացվել ԲՀԿ եւ «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունների հետ եւ որոշակի պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվել», -հավելեց նա:

Можно сказать, что вопрос избрания вице-председателя Национального Собрания Армении от оппозиции уже решен. Об этом в беседе с журналистами в рамках торжественной церемонии вручения мандатов депутатам Национального Собрания седьмого созыва 10 января заявил и.о. первого вице-премьера Правительства Армении Арарат Мирзоян, который переходит на работу в парламент.
По его словам, непозволительно нарушать принцип политического веса при избирании вице-спикера парламента. «Целесообразным является избрание кандидата от той политической силы, которая получила большее число голосов по итогам выборов», - отметил Мирзоян.
Коснувшись вопроса взаимодействия блока «Мой шаг» с другими политическими силами, представленными в парламенте, Арарат Мирзоян подчеркнул, что через считанные дни можно будет воочию убедиться в расширении возможностей их работы. «В этом смысле были проведены обсуждения с партиями «Процветающая Армения» и «Светлая Армения» и достигнуты определенные договоренности», -добавил соратник Никола Пашиняна.