Նոր սմայլիկների շարքում, որոնք կհայտնվեն այս տարի, կլինի ձեռք, որը ժեստով ցույց է տալիս «փոքրիկ առնանդամ»՝ այն տղամարդկանց ծաղրելու համար, որոնց հանդեպ բնությունը շռայլ չի գտնվել։
Ինչպես տեղեկացնում է Dailya Mail-ը, օգտատերերը կունենան 270 նոր սմայլիկների հասանելիություն, ներառյալ մի շարք խորհրդանշաններ հաշմանդամության թեմայով։ Նոր սմայլիկները կներկայացվեն այս տարի, բոլոր հեռախոսներում։
Apple-ը ներկայացրել է մի քանի նախագիծ այս հարցով մի շարք ընկերությունների եւ բարեգործական կազմակերպությունների հետ խորհրդակցելուց հետո։ Ներկայում ներկայացված են մի շարք ֆիզիկական արատներ, ներառյալ անվասայլակները, կուրությունը, ժեստերի լեզուն, լսողական սարքերը, ինչպես նաեւ երկու ուղեվար շներ՝ սպիտակ գավազաններով։

В числе новых эмозди, которые появятся в этом году, появится рука, которая делает жест, изображающий «маленький пенис», чтобы высмеивать мужчин, обделенных природой.
Как сообщает Dailya Mail, пользователи получат доступ к 270 новым смайликам, включая ряд символов на тему инвалидности. Новые смайлики будут представлены на всех телефонах в этом году.
Новые обновления были запрошены Apple, которая представила несколько проектов после консультации с рядом кампаний и благотворительных организаций по этому вопросу. В настоящее время представлен ряд физических недостатков, включая инвалидные коляски, слепого человека, язык жестов, слуховые аппараты, а также двух собак-поводырей с белыми тростями.