ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ երկօրյա պաշտոնական այցով ժամանել է Իրան։
Մեհրաբադի օդանավակայանում Նիկոլ Փաշինյանին եւ նրա գլխավորած պատվիրակությունը դիմավորել է Իրանի էներգետիկայի նախարար Ռեզա Արդեկանիանը:
Կառավարությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ այսօր՝ փետրվարի 27-ին, Թեհրանում վարչապետը կհանդիպի Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանիի հետ, որից հետո երկու երկրների առաջնորդները զանգվածային լրատվական միջոցների ներկայացուցիչների համար հանդես կգան բանակցությունների արդյունքներն ամփոփող հայտարարություններով:
Նիկոլ Փաշինյանի պատվին Իրանի նախագահի կողմից կտրվի պաշտոնական ճաշ: Իրանի խորհրդարանի խոսնակ Ալի Լարիջանիի հետ հանդիպումը եւս Փաշինյանի այցի օրակարգում է:

Премьер-министр Армении Никол Пашинян с супругой сегодня утром с двухдневным официальным визитом прибыл в Иран. Об этом Новости Армении-NEWS.am сообщили в пресс-службе правительства Армении.
Встреча Пашиняна с президентом Ирана Хасаном Рухани запланирована сегодня, после чего руководители двух стран дадут пресс-конференцию по итогам переговоров. Вечером предусмотрена встреча с армянской общиной Тегерана.
Как сообщает ИРНА, премьер- министра Армении в аэропорту Мехрабад  приветствовал министр энергетики Ирана Реза Ардеканиан.
В честь Никола Пашиняна от имени президента Ирана будет дан официальный обед.
Встреча со спикером иранского парламента Али Лариджани также включена в повестку дня армянского премьер-министра.