Մեր հարաբերություններում եղանակը շատ լավ է: Այս մասին, այսօր՝ փետրվարի 27-ին, Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանիի հետ համատեղ լրատվամիջոցների առջեւ իր հայտարարության ժամանակ նշել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Շնորհակալ եմ, պարոն նախագահ: Նախ ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել ջերմ ընդունելության համար: Այցի առաջին րոպեներից արդեն զգում ենք եւ գիտենք, որ եկել ենք բարեկամ երկիր եւ հույս ունենք, որ Իրանի գործընկերները մեզ հետ շփումներից արձանագրել են, որ ընդունել են բարեկամական երկրի ներկայացուցչական պատվիրակության:
Մեր պատվիրակության կազմում ընդգրկված են ոչ միայն գործադիր մարմնի, այլեւ խորհրդարանում ներկայացված բոլոր քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչներ, ինչն ընդգծում է մեր երկրի քաղաքական ուժերի կողմից հայ-իրանական հարաբերությունների նկատմամբ տածած կարեւորությունը:
Մեր հարաբերությունների հատուկ բնույթը ընդգծվում է նաեւ Իրանում ակտիվ հայ  համայնքի ներկայությամբ, եւ ուզում եմ եւս մեկ անգամ շնորհակալություն հայտնել Իրանի կառավարությանը այն վերաբերմունքի համար, որ նրանք ունեն Իրանի մեր հայրենակիցների նկատմամբ:

The “weather” is very good in our relations.
Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan on Wednesday stated the above-said during his joint statement, together with Iranian President Hassan Rouhani, before the media in Tehran.
“We [the visiting Armenian delegation] already sense and know from the first minutes of the visit that we have come to a friendly country,” he said, in particular. “And we hope that, from the interactions with us, the Iranian colleagues have recorded that they have received a representative delegation of a friendly country.
“Not only representatives of the executive body, but also of all the political forces represented in the parliament are included in our delegation, [and] which stresses the importance that the political forces of our country attach to Armenian-Iranian relations.
“The special nature of our relations is stressed also by the presence of the active Armenian community in Iran. And I want to thank once again to the Iranian government for the disposition they have towards our compatriots in Iran.”