«Հյուսիս-Հարավ» ճանապարհային միջանցքի ներդրումային ծրագրի իրականացման ընթացիկ մանրամասներն են քննարկել Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ու Ասիական զարգացման բանկի Կենտրոնական եւ Արեւմտյան Ասիայի տարածաշրջանի տրանսպորտի եւ կապի բաժնի տնօրեն Հոնգ Վանգը՝ մարտի 2-ին:
Կառավարության մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ Տ. Սարգսյանը կարեւորել է Ասիական զարգացման բանկի եւ ՀՀ կառավարության միջեւ ծավալված համագործակցության հետագա խորացումն ու ընդլայնումը: Կառավարության ղեկավարն անդրադարձել է «Հյուսիս-Հարավ» ճանապարհային միջանցքի ներդրումային ծրագրին` գոհունակություն հայտնելով ծրագրի նախագծման եւ իրականացման հարցում ԱԶԲ-ի ցուցաբերած աջակցության համար:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար` Հոնգ Վանգը նշել է, որ Ասիական զարգացման բանկը պատրաստակամ է աջակցել Հայաստանի տրանսպորտային սեկտորի զարգացմանը:

At their meeting March 2, Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan and Mr. Hong Wang, Director, Transport and Communications Division, Central and West Asia Department, Asian Development Bank (ASB), discussed details of the North-South corridor investment program.
The RA Government`s press office informed Armenian News-NEWS.am that Premier Tigran Sargsyan pointed out the importance of Armenia`s further cooperation with the ADB The Armenian Premier expressed his satisfaction with the ADB`s assistance in implementing the North-South transport corridor project.
Mr. Hong Wang thanked the Armenian Premier and said that the ADB is ready to contribute to the development of Armenia`s transport sector.