«Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ եվրոպական «Ryanair լոուքոսթեր» ավիաընկերությունը պատրաստվում է մուտք գործել հայկական շուկա:
Մեր տեղեկություններով՝ Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեի եւ ավիաընկերության ղեկավար կազմերի միջեւ Դուբլինում տեղի ունեցած բանակցությունները բավական արդյունավետ են ընթանում եւ արդեն ավարտական փուլում են:
«Ժողովուրդ» օրաթերթի աղբյուրների պնդմամբ՝ հայտնի են ավիաընկերության գործունեության մեկնարկի մոտավոր ժամկետները, այն հնարավոր է սկսի չվերթներ իրականացնել արդեն 2020 թվականից:
Ryanair ընկերության մուտքը հնարավորություն է ստեղծելու մեծացնելու ուղեւորահոսքը Եվրոպայից դեպի Հայաստան՝ առաջարկելով նոր ուղղություններ եւ ցածր գներ: Նշենք, որ Ryanair ընկերությունը նախատեսել է չվերթներն իրականացնել հենց եվրոպական երկրներ»:

YEREVAN. – The European Ryanair DAC Irish low-cost airline is going to enter Armenia’s market, Zhoghovurd (People) newspaper reported.
“According to our information, the [respective] negotiations that took place in Dublin between the managerial staff of the Civil Aviation Committee [of Armenia] and the airline are in progress quite productively and are already in the final phase.
“Zhoghovurd daily’s sources claim that the approximate time frames for the launch of the airline’s operations [in Armenia] are known; it may start conducting flights [to and from the country] in 2020 already.
“Ryanair company’s entry [into Armenia] will create an opportunity to increase passenger flow from Europe to Armenia, offering new destinations and low [airline ticket] prices,” Zhoghovurd wrote.