ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը շատ հանգիստ է վերաբերվում  այս օրերին Ադրբեջանում անցկացվող զորավարժություններին: Այս մասին այսօր՝ մարտի 12-ին, Aysor.am-ի  հետ զրույցում նշել է ՀՀ անվտանգության խորհրդի անդամ, Պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը։
Նա շեշտեց՝ չի կարծում, որ այս առումով անհանգստանալու կարիք կա։
Դիտարկմանը, թե ՊՆ խոսնակը հայտարարել էր, որ այս զորավարժությունները անցկացվում են Փաշինյան-Ալիեւ սպասվող հանդիպման համատեքստում, Դավիթ Տոնոյանն արձագանքեց՝ տարբերակ է։
Ինչ վերաբերում է հարցին՝ ինչու՞ է ադրբեջանական կողմն առանց ծանուցումների նման մասշտաբի զորավարժություն իրականացնում, Դավիթ Տոնոյանը պատասխանեց.
«Զորավարժության անցկացումն ինքնըստինքյան միջազգային պարտավորությունների խախտում է, բայց այս պահին մենք ամբողջությամբ վերահսկում ենք ընթացքը։ Անհանգստանալու ոչ մի խնդիր չկա»։

Armenia’s Minister of Defense Davit Tonoyan treats the current military drills in Azerbaijan very calmly. This is what member of the National Security Council of Armenia, Minister of Defense Davit Tonoyan mentioned in an interview with Aysor.am on 12 March.
He stressed that there is no need to worry about the military drills.
When told that the Spokesman of the Ministry of Defense had declared that these military drills are being held in the context of the upcoming Pashinyan-Aliyev meeting, Davit Tonoyan said it is a possible option.
When asked why Azerbaijan is holding such military drills without notification, Davit Tonoyan said the following:
“Holding military drills is itself a violation of international commitments, but at this moment, Armenia fully oversees the pace of the military drills in Azerbaijan. There is no need to worry.”