Թուրքիան շարունակում է պնդել, որ Իրանի հետ համատեղ սահմանամերձ գործողություն է իրականացնում Քրդական բանվորական կուսակցության դեմ։ Սակայն Իրանը համառորեն հայտարարում է, որ չի մասնակցում նման գործողության։
Շաբաթվա սկզբին Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել էր, որ Թուրքիան եւ Իրանը առաջին անգամ համատեղ գործողություն են իրականացնում ՔԲԿ-ի դեմ։ Սակայն նույն օրը իրանական ԶԼՄ-ները, վկայակոչելով բարձրաստիճան զինվորական պաշտոնյաներին, հայտնել էին, որ ԻԻՀ ԶՈւ-ն չի մասնակցում նման գործողության։
Մարտի 20-ին Թուրքիայի ՆԳՆ-ն հայտնել էր, թե հեռախոսազրույցի ընթացքում Թուրքիայի եւ Իրանի ռազմական հրամանատարները պայմանավորվել են «շարունակել ՔԲԿ-ի դեմ համատեղ գործողությունը»։
Իրանական Tasnim գործակալությունը, հղում կատարելով ԻԻՀ ԶՈւ մամուլի քարտուղար Սարդար Խանչերիին, կրկին հերքել էր Անկարայի այդ հաղորդագրությունը։

Турция продолжает настаивать на том, что проводит совместную с Ираном приграничную операцию против Курдской рабочей партии. Однако Иран настойчиво заявляет, что не участвует в подобной операции.
В начале неделе президент Турции Реджеп Эрдоган заявил, что Турция и Иран впервые проводят совместную операцию против КРП. Однако в тот же день иранские СМИ со ссылкой на высокопоставленный военный источник сообщили, что ВС ИРИ не участвуют в подобной операции.
20 марта МВД Турции сообщило, что в ходе телефонной беседы военные командиры Турции и Ирана договорились «продолжить совместную операцию против КРП». Договоренность об этом якобы была достигнута в ходе беседы командующего жандармерией Турции Арифом Четином и командующим пограничными войсками Ирана Кассемом Резаи.
Иранское агентство Tasnim со ссылкой на пресс-секретаря ВС ИРИ Сардара Ханчери вновь опровергло это сообщение Анкары. Ханчери заявил, что ВС Ирана не участвовали в какой-либо совместной операцией с Турцией на границе.