Այսօր Ադրբեջանի եւ Հայաստանի արտգործնախարարների հետ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հանդիպմանը քննարկվելու են բոլոր հարցերը։ Այս մասին ճեպազրույցում ասել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան՝ պատասխանելով հարցին, թե ինչ կմաղթեր ՌԴ-ն ՝ որպես ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահ, հակամարտության կողմերին Վիեննայում վաղվա հանդիպմանը։
«Բոլոր մաղթանքները, այստեղ հարցն այնքան մաղթանքները չեն, որքան անմիջականորեն վերլուծությունը... Իրավիճակի ողջ վերլուծությունը կտրվի այդ հանդիպման ընթացքում»,- նշել է Զախարովան։
Հիշեցնենք, որ հայտարարվել է, որ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի եւ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի հանդիպումը տեղի կունենա մարտի 29-ին։

Сегодня будут обсуждаться все вопросы на встрече сопредседателей Минской группы ОБСЕ с министрами иностранных дел Армении и Азербайджана. Об этом на брифинге заявила официальный представитель МИД РФ Мария Захарова, отвечая на вопрос о том, чтобы могла пожелать РФ, как сопредседатель МГ ОБСЕ сторонам конфликта на завтрашней встрече в Вене.
«Все пожелания, здесь вопрос не столько в пожеланиях, сколько непосредственно в анализе…Весь анализ ситуации будет дан в ходе этой встречи»,- отметила Захарова.
Напомним, что на 29 марта анонсирована встреча премьер- министра Армении Никола Пашиняна и президента Азербайджана Ильхама Алиева.