Ռուսաստանի նախագահ Դմիտրի Մեդվեդեւը, ով բազմիցս տարբեր երկրներ իր այցելությունների ժամանակ իր անձնական արխիվի համար լուսանկարներ է արել, մարտի 5-ին Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ղեկավարների հետ «Կրասնայա Պոլյանա» լեռնադահուկային հանգստավայրում չի դավաճանել իր այդ սովորությանը:
Ինչպես հաղորդում է NEWS.am-ի թղթակիցը, երեք երկրների հանդիպման պաշտոնական մասից հետո, երբ քաղաքական գործիչները հանել են փողկապները եւ հագել մարզական հագուստ, Դմիտրի Մեդվեդեւը մի քանի անգամ լուսանկարել է Սերժ Սարգսյանին ու Իլհամ Ալիեւին միասին:
Այնուհետեւ Մեդվեդեւը իր հայ եւ ադրբեջանցի գործընկերներին ցույց է տվել իր նկարածը:
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի, Ռուսաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահները բանակցությունների պաշտոնական մասից հետո, որի արդյունքում ընդունվել է համատեղ հայտարարություն, շարունակել են շփումը ոչ ֆորմալ մթնոլորտում:
Նրանք հանդիպել են «Կրասնայա Պոլյանա» լեռնադահուկային բլուրներից մեկի ստորոտին եւ միասին սուրճ խմել: Այնուհետեւ նախագահները ճոպանուղիով բարձրացել են Պսեխակո լեռը:
Երեկոյան Հայաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահներն առանձին-առանձին հանդիպել են ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ: Հանդիպումից հետո նախագահները լքել են Ռուսաստանը:

Президент России Дмитрий Медведев, который не раз во время поездок в разные страны и города делал фотоснимки для личной коллекции, на встрече с главами Армении и Азербайджана на горнолыжном курорте Красная Поляна под Сочи 5 марта не изменил своей традиции.
Как передает корреспондент Новости Армении – NEWS.am, после официальной части встречи, когда политики сняли галстуки и надели спортивные костюмы, Дмитрий Медведев сделал несколько фотоснимков Сержа Саргсяна и Ильхама Алиева вместе.
Затем Медведев продемонстрировал армянскому и азербайджанскому коллегам получившиеся снимки в своем цифровом фотоаппарате.
Напомним, что президенты России, Армении и Азербайджана Дмитрий Медведев, Серж Саргсян и Ильхам Алиев после официальной части переговоров в субботу, 5 марта, по итогам которой было принято заявление, продолжили общение в неформальной обстановке.
Лидеры встретились у подножия одного из горнолыжных склонов на Красной Поляне и вместе выпили по чашке чая в кафе. Затем президенты на фуникулере поднялись на хребет Псехако.
Вечером состоялись отдельные встречи президентов Армении и Азербайджана с сопредседателями Минской группы ОБСЕ по урегулированию нагорно-карабахского конфликта.  После встреч главы государств покинули Россию.