Այսօր տեղի է ունեցել հեռախոսազրույց Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի եւ Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի միջեւ:
ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից NEWS.am-ին հայտնում են, որ զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի վարչապետ Ն. Փաշինյանի եւ Ադրբեջանի նախագահ Ի. Ալիեւի միջեւ մարտի 29-ին Վիեննայում կայացած հանդիպման արդյունքները:
Անդրադարձ է եղել նաեւ մարտի 12-ին Ստեփանակերտում կայացած Հայաստանի եւ Արցախի Անվտանգության խորհուրդների համատեղ նիստի ընթացքում ձեւավորված օրակարգի հետագա իրականացման հետ կապված հարցերին:

YEREVAN. – A telephonic conversation was held Saturday between Prime Minister Nikol Pashinyan of Armenia and President Bako Sahakyan of the Republic of Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic/NKR).
The interlocutors discussed the results of Friday’s meeting in Vienna, between Pashinyan and President Ilham Aliyev of Azerbaijan, the Prime Minister’s Office informed Armenian News-NEWS.am.
Also, they reflected on the future implementation of the agenda that was formed at the joint meeting between the national security councils of Armenia and Artsakh, and which was convened in Artsakh’s capital city of Stepanakert on March 12.