Մոսկվայում հայ-ռուսական միջկառավարական հանձնաժողովի 19-րդ նիստի ժամանակ անդրադարձել է կատարվել Հայաստան բնական գազի մատակարարման հարցին:
Նշվել է, որ անհրաժեշտ է մշակել բանաձեւ, որը թույլ կտա ունենալ Հայաստանի սահմանին գազի գնի ձեւավորման կայուն եւ կանխատեսելի մեխանիզմ:
Միջկառավարական հանձնաժողովի նիստին պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել, որ ռուսական կողմը քայլեր կձեռնարկի աշխատանքային գործունեություն իրականացնելու դեպքում միգրացիոն քարտերում նշված նպատակի փոփոխությունն առանց երկրից դուրս գալու իրականացնելու հնարավորության ուղղությամբ:
Պայմանավորվածության համաձայն ռուսական կողմը նաեւ աշխատանքներ կիրականացնի աշխատանքային գործունեություն ծավալելու ընթացքում վարորդական իրավունքների փոխճանաչման ուղղությամբ օրենսդրական փոփոխության գործընթացն արագացնելու վերաբերյալ:

The issue of supply of natural gas to Armenia was touched upon during the 19th session of the Armenian-Russian Intergovernmental Commission in Moscow.
It was stated that it is necessary to develop a formula that will allow for a sustainable and predictable mechanism for forming the price of gas on the border of Armenia.
During the session, it was agreed that the Russian party would take steps to make it possible for workers to change the purpose of visit indicated on migration cards without leaving the country.
According to the agreement, the Russian party will also make efforts to accelerate the amendment to the law on mutual recognition of driver’s rights during implementation of work activities.