Ռուսաստանի ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը եւ ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղար Թոմաս Գրեմինգերը ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման խնդիրը կքննարկեն հաջորդ շաբաթ Մոսկվայում: Այս մասին ամենշաբաթյա ճեպազրույցում հայտնել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան:
Նրա խոսքով՝ հանդիպումը տեղի կունենա միջազգային անվտանգության Մոսկովյան ամենամյա համաժողովի շրջանակում, որը կանցկացվի ապրիլի 24-ին Ռուսաստանի մայրաքաղաքում:
«Ապրիլի 24-ին նախատեսված է Սերգեյ Լավրովի հանդիպումը ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղար Թոմաս Գրեմինգերի հետ, որը Մոսկվայում է լինելու միջազգային անվտանգության VIII Մոսկովյան համաժողովին մասնակցելու համար»,- ասել է դիվանագետը՝ նշելով, որ կքննարկվի ԵԱՀԿ ընթացիկ աշխատանքի հարցերի լայն սպեկտր: «Դրանց թվում են՝ Եվրաատլանտիկայում ռազմաքաղաքական իրավիճակի ապաէսկալացիայի կառուցողական երկխոսության վերաբերյալ կարծիքների փոխանակումը, ահաբեկչության, թմրասպառնալիքի դեմ պայքարի ոլորտներում, ինչպես նաեւ կիբեռանվտանգության ոլորտում համագործակցությունը»,- պարզաբանել է նա:

Minister of Foreign Affairs of Russia Sergey Lavrov and OSCE Secretary-General Thomas Greminger are scheduled to discuss the settlement of the Nagorno-Karabakh conflict next week in Moscow. This is what official representative of the Russian Ministry of Foreign Affairs Maria Zakharova said during a weekly briefing.
According to her, the meeting will be held on the sidelines of the annual Moscow Conference on International Security on 24 April.
“On 24 April, Sergey Lavrov is scheduled to meet with OSCE Secretary-General Thomas Greminger, who will be participating in the VIII Moscow Conference on International Security,” the diplomat said, stating that Lavrov and Greminger will discuss a wide spectrum of the current activities of the OSCE.