ՌԴ Պետդումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինը կհանդիպի Հայաստանի խորհրդարանի խոսնակ Արարատ Միրզոյանի հետ։ Հանդիպումը տեղի կունենա Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության Խորհրդարանական ասամբլեայի հարթակի շրջանակներում, մայիսի 19-20-ը՝ Բիշքեկում։
Այս հանդիպումն առաջինը կլինի 2018թ․ դեկտեմբերին ընտրությունների արդյունքում Արարատ Միրզոյանի՝ խորհրդարանի նախագահ ընտրվելուց հետո։
Մայիսի 20-ին կկայանա ՀԱՊԿ ԽԱ խորհրդի նիստը։ Օրակարգի հարցերի թվում է ՀԱՊԿ-ի պատասխանատվության գոտում գտնվող տարածաշրջանների իրավիճակի հարցը։

The Spekar of the Russian State Duma Vyacheslav Volodyn will meet with his Armenian counterpart Ararat Mirzoyan on the margins of the CSTO Parliamentary Assembly, which will be held May 19-20 in Bishkek.
This meeting will be the first since the election of Ararat Mirzoyan as head of the parliament on the results of the elections in December 2018.
A meeting of the Council of the PA CSTO is scheduled for May 20. Among the issues on the agenda is the situation developing in the regions adjacent to the CSTO area of responsibility.