Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուկրաինայի նորընտիր նախագահ Վլադիմիր Զելենսկիին՝ պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ: Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Ուկրաինայի նախագահի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ:
Ավանդական բարեկամության վրա խարսխված հայ-ուկրաինական կապերը շարունակաբար զարգացել են դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատումից ի վեր: Միաժամանակ պետք է նշեմ, որ երկուստեք հարաբերություններում առկա զգալի ներուժն իրացված չէ:
Հայաստանը պատրաստակամ է խորացնել և ընդլայնել հայ-ուկրաինական միջպետական հարաբերությունները փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում: Լիահույս եմ, որ համատեղ ջանքերով երկկողմ համագործակցությունը կարող ենք բարձրացնել որակական նոր մակարդակի՝ ի շահ մեր ժողովուրդների ու երկրների:
Օգտվելով առիթից՝ ցանկանում եմ վերահաստատել Հայաստան այցելելու հրավերս: Մաղթում եմ նորանոր հաջողություններ Ձեր երազանքի Ուկրաինան կերտելու գործում, իսկ Ուկրաինայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն»:

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to the newly elected Ukrainian President Vladimir Zelensky on assuming the office, Armenian PM’s press service reported. The message reads, in part:
“I cordially congratulate you on assuming the office of President of Ukraine.
Anchored on traditional friendship, the Armenian-Ukrainian ties have been continuously developing ever since the establishment of diplomatic relations. At the same time, I should note that the considerable potential inherent in our bilateral relations has not been fully tapped so far.
Armenia is ready to deepen and expand Armenian-Ukrainian interstate relations in all areas of mutual interest.
I am hopeful that through joint efforts we can raise our bilateral cooperation to a qualitatively new level in the best interest of our peoples and countries.
Taking the opportunity, I reaffirm my invitation for you to visit Armenia. I wish you new achievements in building the Ukraine of your dream, as well as peace and prosperity – to the friendly people of Ukraine.”