Քիչ առաջ Հյուսիս-Հարավ ավտոճանապարհի բողոքի ակցիան ավարտվեց: Ցուցարարները բացեցին ճանապարհը, այն պայմանով, որ վաղը հարցին հստակ լուծում է տրվելու: Վաղը բողոքի ակցիայի մասնակիցները հանդիպելու են ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի, փոխվարչապետի գրասենյակի ղեկավար Վարագ Սիսեռյանի եւ Տրանսպորտի կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարի տեղակալ Բագրատ Բադալյանի հետ:
Նշենք, որ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեւորգ Գորգիսյանը քիչ առաջ զրուցեց փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի հետ, եւ եղավ պայմանավորվածություն, որ ակցիայի մասնակիցներին ընդունի, եւ ունենան քննարկում հարցի լուծման համար: Ցուցարարներն ասացին, որ վաղը, մինչեւ կեսօր կսպասեն հարցի լուծմանը, հակառակ դեպքում՝ կրկին դիմելու են բողոքի տարբեր տեսակներին:
Հիշեցնենք, որ այսօր՝ մայիսի 30-ին, առավոտից Հյուսիս-Հարավ ճանապարհի Աշտարակ-Ուջան հատվածում շինարարական ընկերությունները փակել էին ճանապարհը եւ բողոքի ակցիա էին իրականացնում:
Այդ ճանապարհահատվածի շինարարությունն իրականացնող ընկերությունները պահանջում են վճարել կատարած աշխատանքի համար 2018 թվականի սեպտեմբերից չվճարված գումարները:
Նշենք, որ բողոքի ցույցին մասնակցում էին շինարարական 19 ընկերություններ, որոնք իրականացրել են Տրանշ 2 (Աշտարակ – Թալին) ճանապարհահատվածի շինարարությունը: Բողոքի ակցիայի մասնակիցներին էր միացել նաեւ որ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեւորգ Գորգիսյանը:

A group of construction companies’ workers had closed off the Ashtarak-Ujan section of Armenia’s North-South Highway since Thursday morning, and staged a protest.
The construction companies that are engaged in the construction of the aforesaid road section demand the payment of their unpaid salaries for their work performed, and which are overdue since September 2018.
Nineteen construction companies that carried out the construction of the Tranche 2 (Ashtarak-Talin) road section of the North-South Highway participated in this protest rally.
Gevorg Gorgisyan, Secretary of the “Bright Armenia” Faction in parliament, also had joined the protesters.
The protest action ended not long ago, and the demonstrators reopened the road—but provided that the matter be resolved Friday.
Gevorg Gorgisyan spoke with Deputy Prime Minister Tigran Avinyan, and an agreement was reached that he receive a group of these protesters and they discuss the avenues for resolving this matter.
The demonstrators said they will wait for a solution until Friday afternoon. Otherwise, they will yet again resort to various methods of protest.