«Աէրոֆլոտ» ռուսական ավիաընկերությունը հայտարարել է, որ ընթացիկ տարվա հուլիսի 8-ից ամբողջությամբ դադարեցնում դեպի Վրաստան չվերթների իրականացումը, հաղորդում է «Ինտերֆաքսը»:
«Ավիաընկերությունը դադարեցնում է թռիչքները դեպի Թբիլիսի եւ հակառակ ուղղությամբ, որոնք հաճախականությունը չվացուցակում շաբաթական  կազմում է 14: Այս պահից «Աերոֆլոտի» հիմնական ջանքերը ուղղված կլինեն Վրաստանի տարածքից ՌԴ քաղաքացիների տեղափոխմանը», - հաղորդում է ավիաընկերությունը:
Հաղորդագրությունում նշվում է, որ հուլիսի 8-ին կամ ավելի ուշ ամսաթվով դեպի Ռուսաստան տոմսեր ունեցող ուղեւորները, առանց լրացուցիչ վճարների կամ տույժերի, կարող են թռիչքն ավելի վաղ ժամկետ տեղափոխել  մինչեւ ավիահաղորդակցության լիակատար դադարեցումը  կամ վերադարձնել տոմսերի արժեքը՝ խզելով փոխադրման պայմանագիրը:
Հուլիսի 8-ին կամ ավելի ուշ ամսաթվով Ռուսաստան տոմսեր ունեցող ուղեւորները կարող են ձեռք բերված վայրում ստանալ տոմսի լրիվ արժեքը կամ անվճար տեղափոխել թռիչքի օրը չվերթների իրականացման ժամանակահատված:
«Որպես այլընտրանք ուղեւորներին կարող է  առաջարկվել չվերթների իրականացման ժամանակահատվածում առանց լրացուցիչ միջոցների պահման ավիափոխադրումը, որի մեկնարկի կամ ավարտի կետը Թբիլիին է, փոխարինել Երեւանով կամ Վլադիկավկազով», - նշում է ավիափոխադրողը:
Այս միջոցը ձեռնարկվել է ՌԴ նախագահի՝ հուլիսի 8-ից դեպի Վրաստան թռիչքներ իրականացնելու մասին ռուսական ավիաընկերություններին վերաբերող արգելքի կապակցությամբ:

Aeroflot will stop operating flights to Georgia beginning on July 8, the Russian airline informed in a statement.
“The airline will halt flights to and from Tbilisi,” the statement reads, in part. “Aeroflot operates 14 flights a week to the Georgian capital under its summer timetable.
“Aeroflot will from now focus primarily on transporting Russian citizens currently in Georgia back to Russia.
“As an alternative, passengers may be offered the option of changing flights to or from Tbilisi, without charge, to [Armenia’s capital city of] Yerevan or Vladikavkaz [in Russia] within the period covered by their original ticket.”
This measure has been taken accordance with the order which Russian President Vladimir Putin signed on Friday, and with respect to prohibiting Russian airlines from conducting flights from Russia to Georgia, starting from July 8.
Putin has signed this order amid protests in Georgia’s capital city of Tbilisi, and which were triggered due to the presence of a Russian delegation in the Georgian parliament.