Բահրեյնի անվտանգության ուժերը մարտի 20-ին ձերբակալել են ընդդիմության առաջնորդներից Նաբիլիա Ռաջաբին: Այս մասին հայտնել է ընդդիմադիր ուժերի ներկայացուցիչը:
Ձերբակալությունը տեղի է ունեցել Ռաջաբի մի շարք ելույթներից հետո, որոնցում նա Բահրեյնի բանակի ստորաբաժանումներին եւ նրանց սաուդական գործընկերներին մեղադրում էր խաղաղ բնակչության նկատմամբ ուժ կիրառելու մեջ, հաղորդում է ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ-ը:
Մարտի 16-ին Բահրեյնի անվտանգության ուժերը ցրել էին մայրաքաղաք Մանամայի Մարգարտե հրապարակում ցուցարարների վրանային ճամբարը եւ մայրաքաղաքի կենտրոնը շրջափակել տանկերով: Բախումների ժամանակ զոհվել էին ոստիկանության երեք աշխատակից եւ երեք ցուցարար: Ձերբակալվել էին երեք արմատական կուսակցությունների առաջնորդները:

Силы безопасности Бахрейна 20 марта арестовали одного из лидеров оппозиции Набиля Раджаба. Об этом заявил представитель оппозиционных сил.
Арест произведен после ряда состоявшихся на нынешней неделе выступлений Раджаба, который обвинил армейские подразделения Бахрейна и их саудовских коллег в насильственных акциях против мирного населения, в том числе с использованием вертолетов «Апач», пишет ИТАР-ТАСС.
16 марта бахрейнские силы безопасности разогнали палаточный лагерь на Жемчужной площади и окружили центр столицы - Манамы - танками. В результате столкновений погибли три сотрудника полиции и три демонстранта. Были арестованы лидеры трех радикальных партий.