Ֆոկուս ամսագրի վարկածով Ուկրաինայի ամենահարուստ հայի` «Դոնբասի արդյունաբերական միություն» ընկերության համասեփականտեր Օլեգ Մկրտչյանի կարողությունը $1,877 մլրդ է գնահատվում:
Ուկրաինայի 200 հարուստ մարդկանց շարքում Մկրտչյանը զբաղեցնում է 12–րդ տեղը: 2010 թ-ին նրա կարողությունը գնահատվել էր $507,6 մլն եւ նա զբաղեցրել էր 20-րդ հորիզոնականը: Եւս մեկ հայ` «Ինվեստոր» ընկերության սեփականատեր Արսեն Ավակովը $282,9 միլիոնով զբաղեցնում է 65-րդ տեղը: 190-րդ հորիզոնականում են «Пивденный» բանկի եւ «Холодмаш» -ի համասեփականատերեր Ալլա եւ Լեւոն Վանեցյանները:
Ուկրաինայի ամենահարուստ մարդկանց ցանկը շարունակում է գլխավորել СКМ խմբի եւ «Շախտյորի» սեփականատեր Ռինատ Ահմեդովը` $15,590 մլրդ (2010թ. $ 7,520 մլրդի դիմաց):

Самым богатым армянином по версии журнала фокус является совладелец компании «Индустриальный союз Донбасса» Олег Мкртчян, состояние которого оценивается в $1,877 млрд.
Как сообщает Analitika.at.ua, среди 200 богатейших людей Украины Олег Мкртчян занимает 12 позицию. В 2010 году состояние Олега Мкртчяна оценивалось в $507,6 млн., и он занимал 20-ую позицию списка.
65-ую позицию рейтинга с $282,9 млн. занимает еще один армянин – Арсен Аваков, владелец АО «Инвестор» (110-ое место рейтинга в 2010 с $57,5 млн.). На 190-й позиции находятся совладельцы банка «Пивденный» и ЗАО «Холодмаш» Алла и Левон Ванецьянцы с (148-ая позиция и $33,2 млн. в 2010-м).
Лидерство в списке богатейших людей Украины продолжает удерживать владелец Группы СКМ и донецкого «Шахтера» Ринат Ахметов – $15,590 млрд. ($ 7,520 млрд. в 2010 году).