Իրանի էներգետիկայի փոխնախարար Հոմայուն Հաերին եւ Հայաստանի փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը քննարկել են էներգացանցի ստեղծման հարցերը՝ էլեկտրաէներգիայի հաղորդման համար։
Հանդիպման ընթացքում Գրիգորյանն ասել է, որ Իրանի եւ Եվրասիական տնտեսական միության միջեւ արտոնյալ սակագնային համաձայնագիրը հարմար հնարավորություն է ծառայել երկկողմ եւ բազմակողմ հարաբերությունների զարգացման համար, տեղեկացնում է IRNA-ն։
Հանդիպման ընթացքում կողմերն ընդգծել են տարածաշրջանային փոխգործակցության շարունակման կարեւորությունը էներգետիկայի ոլորտում։
Ավելի վաղ Իրանի էներգետիկայի նախարար Ռեզա Արդականյանը նշել է, որ հունիսի 30-ից մինչեւ հուլիսի 2-ը Թեհրանում տեղի կունենա ԵՏՄ հանձնաժողովի համատեղ նիստը՝ Հայաստանի փոխվարչապետի նախագահությամբ։

Заместитель министра энергетики Ирана Хомаюн Хаэри и вице-премьер Армении Мгер Григорян обсудили вопросы создания энергосети для передачи электроэнергии.
В ходе встречи Григорян заявил, что преференциальное тарифное соглашение между Ираном и Евразийским экономическим союзом послужило подходящей возможностью для развития двусторонних и многосторонних отношений, сообщает IRNA.
В ходе встречи стороны подчеркнули важность продолжения регионального взаимодействия в области энергетики.
Ранее министр энергетики Ирана Реза Ардаканян отметил, что с 30 июня по 2 июля в Тегеране пройдет заседание совместной комиссии ЕАЭС под председательством вице-премьера Армении.