Իրանի էներգետիկայի փոխնախարար Հոմայուն Հաերին եւ Հայաստանի փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը քննարկել են էներգացանցի ստեղծման հարցերը՝ էլեկտրաէներգիայի հաղորդման համար։
Հանդիպման ընթացքում Գրիգորյանն ասել է, որ Իրանի եւ Եվրասիական տնտեսական միության միջեւ արտոնյալ սակագնային համաձայնագիրը հարմար հնարավորություն է ծառայել երկկողմ եւ բազմակողմ հարաբերությունների զարգացման համար, տեղեկացնում է IRNA-ն։
Հանդիպման ընթացքում կողմերն ընդգծել են տարածաշրջանային փոխգործակցության շարունակման կարեւորությունը էներգետիկայի ոլորտում։
Ավելի վաղ Իրանի էներգետիկայի նախարար Ռեզա Արդականյանը նշել է, որ հունիսի 30-ից մինչեւ հուլիսի 2-ը Թեհրանում տեղի կունենա ԵՏՄ հանձնաժողովի համատեղ նիստը՝ Հայաստանի փոխվարչապետի նախագահությամբ։

Grigoryan said that the preferential tariff agreement between Iran and the Eurasian Economic Union served as a suitable opportunity for developing bilateral and multilateral relations, IRNA reported.
During the meeting both sides underlined the importance of following up regional interaction in energy field.
Earlier, Iranian Energy Minister Reza Ardakanian said the Eurasian Economic Union joint commission meeting will be held in the capital city of Tehran on June 30-July 2.
Ardakanian said that the Guardians Council will announce its acceptance of the enactment for Iran's membership to the Eurasian Economic Union soon, and that the Eurasian Economic Union joint economic commission meeting will be chaired by deputy prime minister of Armenia.