Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր` մարտի 21-ին ընդունել է Հայ Առաքելական եկեղեցու Ֆրանսիայի թեմի առաջնորդ Նորվան արքեպիսկոպոս Զաքարյանին եւ թեմի առաջնորդարանի դիվանապետ Գրիգոր Դավթյանին:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հանդիպմանը քննարկվել են Հայրենիք-Սփյուռք, եկեղեցի-պետություն կապերի ամրապնդմանը վերաբերող հարցեր:
Երկրի ղեկավարը կարեւորել է Հայ Առաքելական եկեղեցու դերը Արցախ-Սփյուռք համագործակցության խորացման, մեր երկրի զարգացման եւ առողջ հասարակության ձեւավորման տեսանկյունից՝ միաժամանակ ընդգծելով Հայ Առաքելական եկեղեցու թեմերի միջեւ կապերի շարունակական ընդլայնման անհրաժեշտությունը:
Հանդիպմանը մասնակցել են Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян 21 марта принял предводителя Французской епархии Армянской Апостольской церкви, архиепископа Норвана Закаряна и руководителя канцелярии епархии Григора Давтяна.
Как сообщили Новости Армении-NEWS.am в пресс-службе президента НКР, на встрече были обсуждены вопросы, касающиеся укрепления связей между Родиной и Диаспорой, церковью и государством.
Саакян отметил важность роли Армянской Апостольской церкви с точки зрения углубления сотрудничества между Карабахом и Диаспорой, развития страны и формирования здорового общества, при этом подчеркнув необходимость последовательного расширения связей между епархиями Армянской Апостольской церкви.
Во встрече принял участие предводитель Карабахской епархии Армянской Апостольской церкви, архиепископ Паргев Мартиросян, другие должностные лица.