Կառավարության շենքի դիմաց հացադուլ անող, նախկին զինվորական Ցոլակ Խաչատրյանի ինքնազգացողությունը քիչ առաջ վատացել է։
Տեղում հերթապահող ոստիկանները շտապօգնություն են կանչել, ժամանած բժիշկները հետազոտել են նրան՝ շաքարի տոկոսը շատ ցածր է եղել։ Բժիշկները Ցոլակ Խաչատրյանին առաջարկել են տեղում ներարկում կատարել կամ տեղափոխել հիվանդանոց։ Նա կտրականապես հրաժարվել է բժշկական օգնությունից եւ հայտարարել է, որ շարունակում է հացադուլը։
Հիշեցնենք, որ նախկին զինվորական Ցոլակ Խաչատրյանը կառավարության շենքի դիմաց հացադուլ է սկսել հունիսի 18-ին։ Նա նախարարությունից պահանջում է իրեն հասանելիք արձակուրդայինի եւ զորացման գումարները։

A while ago, former serviceman Tsolak Khachatryan lost consciousness. Tsolak Khachatryan is holding a hunger strike in front of the government building.
On-duty police officers called an ambulance on the spot. After a checkup, doctors said he had low blood sugar level and offered to inject him on the spot or transfer him to a hospital. Khachatryan sharply refused medical aid and declared that he will continue the hunger strike.
Former serviceman Tsolak Khachatryan started a hunger strike in front of the government building on June 18 with the demand that the government pay the money for his leave and demobilization.