Օմբուդսմենի գրասենյակը ուսումնասիրում է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանների վճռաբեկ բողոքը: Հուլիսի 17-ին մամուլի ասուլիսին այս մասին ասաց Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը: Նա հավելեց, որ գնահատականը կարելի է ավելի ուշ տալ:
NEWS.am-ն ավելի վաղ հաղորդել էր, որ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանները վճռաբեկ բողոք էին ներկայացրել քրեական գործի կասեցման չեղարկման եւ այն ՍԴ ուղարկելու վերաբերյալ: Մինչ այդ՝ հուլիսի 11-ին, փաստաբանները վճռաբեկ բողոք էին ներկայացրել կալանքի տեսքով խափանման միջոցի չեղարկման մասին:

Офис защитника прав человека изучает кассационную жалобу адвокатов второго президента Армении. Об этом на пресс-конференции 17 июля заявил омбудсмен Армении Арман Татоян. Он добавил, что оценку можно будет дать позже.
Как ранее сообщало Новости Армении – NEWS.am, адвокаты второго президента Армении Роберта Кочаряна подали кассационную жалобу на решение об отмене приостановления уголовного дела и направлении его в Конституционный суд. До этого, 11 июля, адвокаты подали кассационную жалобу об отмене меры пресечения в виде ареста.