Շերեմետեւո օդանավակայանում տեղի է ունեցել միջադեպ, երբ ինքնաթիռը պատրաստվում էր թռիչքի։
Ինքնագնաց շարժասանդուղքը բախվել է ինքնաթիռին եւ վնասել նրա երիզակողը, տեղեկացրել են ՌԲԿ-ին Nordwind ավիաընկերությունում։
«Օդանավի սպասարկման ժամանակ սանդուղքը վնասել է Boeing 737 ինքնաթիռի երիզակողը, ինչի հետեւանքով Մոսկվա-Երեւան չվերթի ուղեւորները կմեկնեն պահեստային ինքնաթիռով։ Հետաձգման մոտավոր ժամանակը կազմում է 30 րոպե»,- տեղեկացրել են ՌԲԿ-ին Nordwind ավիաընկերության մամուլի ծառայությունում։
Միջադեպի մասին տեղեկատվությունը հաստատում է նաեւ telegram-ալիք «112»-ը։
Շերեմետեւո օդանավակայանի կայքում նշված է, որ ինքնաթիռը թռել է Մոսկվայի ժամանակով ժամը 11.23-ին։ Այսպիսով, ուշացումը կազմել է 53 րոպե։

В столичном аэропорту Шереметьево произошел инцидент при подготовке борта к вылету. Самоходный трап столкнулся с самолетом и повредил его обшивку, сообщили РБК  в авиакомпании Nordwind.
«При обслуживании воздушного судна трапом была повреждена обшивка самолета Boeing 737, в результате чего пассажиры рейса Москва — Ереван будут отправлены резервным бортом. Ориентировочное время задержки составит 30 минут», — сообщили РБК в пресс-службе авиакомпании Nordwind.
Информацию об инциденте также подтверждает telegram-канал «112».
На сайте аэропорта Шереметьево указано, что борт вылетел в 11:23 мск. Таким образом, задержка составила 53 минуты.