Համացանցում տարածվել է մի ձայնագրություն, որտեղ օդանավակայանի ղեկավարներից մեկը բացատրում է հայ աշխատակցին, թե ինչու են իրեն աշխատանքից ազատել։ Ձայնագրության մեջ նշվում է, որ նրան աշխատանքից ազատում են ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին ուղղված բողոքի նամակը ստորագրելու համար։
«Մեզ մոտ չեն սիրում, երբ մարդիկ բողոքում են։ Պետք էր սպասել եւ լռել»,–ասում է օդանավակայանի ներկայացուցիչը՝ պնդելով, որ ազգությունը կապ չունի։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Սոչիի միջազգային օդանավակայանի հայազգի աշխատակիցները հայտարարություն են տարածել՝ նշելով, որ իրենց աշխատանքից ազատում են ազգային հատկանիշով պայմանավորված։

В Сети появилась аудиозапись, в которой одна из руководителей аэропорта объясняет сотруднице-армянке, почему ее уволили. В аудиозаписи отмечается, что ее увольняют из-за того, что она подписала жалобу, направленную президенту РФ Владимиру Путину.
«У нас не любят, когда кто-то жалуется. Нужно было подождать, помолчать», - заявила представительница аэропорта, утверждая, что национальность не имеет отношения к увольнениям.
Ранее мы сообщили о том, что сотрудники аэропорта Сочи армянского происхождения выступили с заявлением о том, что их увольняют с работы по национальному признаку.