Իմ հոր հասցեին հնչած մեղադրանքներն անհիմն են: Ամուլսարի հանքավայրի շահագործման դեմ բողոք ակցիայի մասնակիցների հետ հանդիպման ժամանակ  այս մասին ասաց փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի գրասենյակի ղեկավար Վարագ Սիսեռյանը:
Նշենք, որ ակցիայի  մասնակիցներից մեկը Վարագ Սիսեռյանի հորը մեղադրել էր նրանում, որ նրան է պատկանում  լիբանանյան ընկերությունը, որը Ամուլսարի հանքավայրում ուսումնասիրություն է իրականացրել, ինչն առիթ է դարձել, որ Տիգրան Ավինյանն այն օգտագործի կոռուպցիոն սխեմայի մեջ:
«Խելամիտ մարդիկ չեն հավատա դրան, եթե նրանք չեն ուղղորդվում որեւէ մեկի կողմից եւ ունեն իրենց տեսակետը», - նշեց նա:
Ակցիայի մասնակիցները փոխանցեցին նամակը եւ հարցրեցին՝ ինչու եզրակացությունում հաշվի չի առնվել Կեչուտի ջրամբարի վրա ազդեցությունը:
Սիսեռյանը հավելեց, որ կպարզի՝ կարող են արդյոք ակցիայի մասնակիցներին ընդունել Կառավարությունում եւ քննարկել այդ հարցը:
Հիշեցնենք, որ նախօրեին Ամուլսարի հանքավայրի շահագործման հետ կապված տվյալները դիտավորյալ թաքցնելու գործով քննչական խմբի ղեկավար Յուրա Իվանյանը նախօրեին մամուլի ասուլիսում հայտնել էր փորձաքննության արդյունքների մասին: Նրա խոսքով՝  Ամուլսարի հանքավայրի մշակման հնարավոր ազդեցության փորձաքննության արդյունքները վկայում են, որ ծրագրի տարածքի եւ Ջերմուկի տերմալ տաք աղբյուրների միջեւ ստորգետնյա ջրերի հոսքի եւ աղտոտման փոխանցման ուղիներ առկա չեն: Քննության ընթացքում տվյալներ չեն ստացվել հանքավայրի շահագործման դեպքում շրջակա միջավայրի վնասի մասին տեղեկությունները դիտավորյալ թաքցնելու մասին:

Обвинения в адрес моего отца безосновательны. Об этом на встрече с участниками акции протеста против разработки Амулсарского месторождения 15 августа заявил руководитель офиса вице-премьера Правительства Армении Тиграна Авиняна Вараг Сисерян.
Отметим, что один их участников акции обвинил отца Варага Сисеряна в том, что ему принадлежит ливанская компания, которая проводила исследование в Амулсарском месторождении, что стало поводом для того, чтобы Тигран Авинян использовал его в коррупционной схеме.
«Благоразумные люди не будут верить такому, если они не направляются кем-то и имеют свою позицию», - отметил он.
Участники акции передали письмо и спросили, почему при заключении не было учтено воздействие на Кечутское водохранилище.
Сисерян добавил, что выяснит, могут ли участников акции принять в Правительстве и обсудить этот вопрос.
Напомним, что накануне Юра Иванян, руководитель следственной группы по делу об умышленном сокрытии данных в связи с эксплуатацией Амулсарского месторождения, на пресс-конференции опубликовал итоги экспертизы. По его словам, результаты экспертизы возможного воздействия разработки Амулсарского месторождения свидетельствуют об отсутствии связи между разрабатываемой территорией и термальными источниками Джермука. В ходе следствия не получены данные об умышленном сокрытии информации о вреде окружающей среде в результате эксплуатации месторождения.
Отметим, что перед зданием правительства проходит акция протеста против разработки Амулсарского месторождения.