ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքն այսօր՝ օգոստոսի 28-ին, կազմել է 475.86 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ նվազել է 0.7 դրամով: Այդ մասին տեղեկանում ենք Կենտրոնական բանկի պաշտոնական կայքից։  Եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 527.63 դրամ (նվազել  է 0.80 դրամով), բրիտանական ֆունտի փոխարժեքը կազմել է 580.26 դրամ (նվազել է  3.47 դրամով), իսկ ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 7.13 դրամ (նվազել է 0.04 դրամով)։
Թանկարժեք մետաղների համար բանկի կողմից սահմանվել են հետեւյալ գները. արծաթ՝  271.18  դրամ, ոսկի՝ 23,452.99 դրամ, պլատին՝ 13,172.66 դրամ:

Курс доллара США в Армении сегодня, 28 августа, составил 475.86 драма, понизившись по сравнению с предыдущим днем на 0.7 драма. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в пресс-службе Центрального банка.
Курс евро составил 527.63 драма (понизился на 0.80), курс британского фунта составил 580.26 драма (понизился на 3.47 драма), а курс российского рубля составил 7.13 драма (понизился на 0.04 драма).
Цены на драгоценные металлы: серебро - 271.18 драма, золото - 23,452.99 драма, платина - 13,172.66 драма.