Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուկրաինայի նորանշանակ վարչապետ Օլեքսի Հոնչարուկին՝ պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնում են ՀՀ կառավարության մամուլի ծառայությունից։
Նիկոլ Փաշինյանի ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Հարգելի պարոն վարչապետ,
ընդունեք խնդրեմ իմ ջերմ շնորհավորանքներն ու անկեղծ բարեմաղթանքներն Ուկրաինայի վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ:
Ցանկանում եմ համոզմունք հայտնել, որ հետեւողական ջանքերի շնորհիվ Ձեզ կհաջողվի իրագործել նախագծած բոլոր ծրագրերն՝ ի փառս Ուկրաինայի զարգացման եւ բարեկեցության:
Վստահ եմ, որ Հայաստանի եւ Ուկրաինայի ժողովուրդների միջեւ դարերի խորքից եկող բարեկամությունը եւ վստահությունը ամուր հիմք կծառայեն մեր երկրների միջեւ երկկողմ հարաբերությունների օրակարգի հարստացման եւ ընդլայնման համար՝ ի շահ մեր երկրների ժողովուրդների:
Մաղթում եմ Ձեզ հաջողություններ եւ ամենայն բարիք Ձեր պատասխանատու պաշտոնում, իսկ Ուկրաինայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն եւ բարգավաճում»:

Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan has conveyed a congratulatory message to newly appointed Prime Minister of Ukraine Oleksiy Honcharuk on assuming office, as reported the press service of the Government of Armenia. The message particularly reads as follows:
“Dear Mr. Prime Minister,
Accept my warm congratulatory remarks and sincere kind wishes on being appointed to the position of Prime Minister of Ukraine.
I would like to express certainty that you will be able to implement all your plans for the development and welfare of Ukraine through your consistent efforts.
I am certain that the centuries-old friendship and trust between the peoples of Armenia and Ukraine will serve as a strong foundation for enrichment and expansion of the agenda of bilateral ties between our countries and for the benefit of our nations.
I wish you success and all the best in your responsible position, and I wish the friendly people of Ukraine peace and prosperity.”