Երեւանում ընթացող հանուն Ամուլսարի ակցիայի մասնակիցները կառավարության շենքի դիմաց կարգախոսներ են հնչեցնում եւ թմբկահարում:
Բազմամարդ երթը սկսվել է կառավարության շենքից եւ անցել Երեւանի փոքր կենտրոնով: Երթին մասնակցում են բնապահպաններ, ակտիվիստներ, կուսակցությունների եւ քաղաքացիական հանրության ներկայացուցիչներ:
Ակցիայի մասնակիցները կատարել են «Հեյ ջան, Հայաստան» երգը՝ «Հայաստան» բառը փոխարինելով «Ամուլսար» բառով:
«Լիդիան, Լիդիան, հեռացիր, Ամուլսարը մոռացիր»,- երգում են ակցիայի մասնակիցները:
Ակցիայի խաղաղ տրամադրված մասնակիցները ազգային երգեր են երգում՝ երգերի բառերը փոխարինելով «Ամուլսար» ու «Ջերմուկ» բառերով:

Участники проходящей в Ереване акции в защиту Амулсара скандируют под окнами правительства лозунги и бьют в барабаны.
Многолюдное шествие началось от здания парламента и прошло по всему малому центру армянской столицы. В шествии участвуют экологи, активисты, представители партий и гражданского общества. В руках участники акции протеста держат плакаты.
Затем участники акции исполнили песню «Эй джан Айастан», заменив в песне «Айастан» словом «Амулсар». «Лидиан, Лидиан уходи – Амулсар забудь», - поют участники акции.
Мирно настроенные участники акции исполняют народные армянские песни, меняя слова песен и вставляя «Амулсар» и «Джермук».