«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Ռուսաստանի իշխանությունները, հնարավոր է, առաջիկայում տհաճ անակնկալներ մատուցեն հայկական կողմին: Բանն այն է՝ այս ընթացքում համառորեն լուրեր են շրջանառվում, որ ռուսական կողմը մտադիր է գազի գինը բարձրացնել, այս անգամ արդեն նաեւ ՀՀ բնակչության համար:
«Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ այս ընթացքում ռուսական կողմը Հայաստանի իշխանություններին ակնարկում է գազի գնի 30 տոկոս բարձրացման մասին: Եվ եթե ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը, այնուամենայնիվ այցելի Հայաստան, ապա ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մտադիր է գազի գնի բարձրացման շուրջ բանակցություններ վարել անմիջապես նրա հետ:
Բայց, մյուս կողմից, հայկական կողմը հույս ունի, որ կկարողանա բանակցությունների շնորհիվ հասնել 30 տոկոսի փոփոխությանը: Բայց, ըստ մասնագետների, գազի գնի բարձրացումը ՀՀ բնակչության համար անխուսափելի է:
Այս առիթով վարչապետի խոսնակ Վլադիմիր Կարապետյանը «Ժողովուրդ» օրաթերթի հետ զրույցում ասաց. «Գազի գնի հարցը միշտ էլ քննարկում ենք, բայց տոկոսի մասին հարց չկա: Արդյունքը պարզ կլինի բանակցություններից հետո»:

YEREVAN. – There are rumors that the Russian Federation (RF) intends to raise the price of natural gas, this time also for the residents of the Republic of Armenia (RA), according to Zhoghovurd (People) newspaper.
“Zhoghovurd daily learned that during this time, the Russian side hints to the Armenian authorities about a 30-percent increase in [natural] gas prices. And if RF President Vladimir Putin visits Armenia, nonetheless, then RA Prime Minister Nikol Pashinyan intends to conduct negotiations directly with him on the [natural] gas price hike.
“But on the other hand, the Armenian side hopes that it will be able to achieve a 30-percent change through negotiations. But, according to experts, the rise in [natural] gas price is inevitable for the RA population.
“On this occasion, Prime Minister’s spokesman Vladimir Karapetyan said, in a conversation with Zhoghovurd daily: daily: ‘We always discuss the [natural] gas price issue, but there is no issue about the percentage. The outcome will be clear after the negotiations,’” Zhoghovurd wrote.