Կառավարության մոտ բողոքի ակցիա են անում զոհված զինծառայողների մայրերը: Այստեղ է նաև «Զինվոր համակարգող» խորհրդի նախագահ Մարգարիտա Խաչատրյանը: Վերջինս հայտարարեց, որ  ընթացիկ տարվա հունվարից մինչև այսօր մի քանի դիմում են գրել կառավարությանը, սակայն բոլորն անպատասխան են:
«Վերջին դիմումը գրել ենք Աննա Հակոբյանի հայտարարությունից հետո, որ մեր զինվորները ոչնչի համար են զոհվել: Մենք գրություն ենք գրել 6-րդ ամսին, որ զոհվածների մայրերը պահանջում են իրենց որդիներին: Դիմումը մնաց անպատասխան:  Կառավարության նիստին վարչապետը հայատարարեց, որ Մարտի 1-ի զոհվածների ընտանիքներին 30 միլիոն դրամ են տալու: Մենք գումարի տեղն էլ գիտենք, մենք գումարի ձեւն էլ գիտենք, մենք տվել ենք ամենաթանկը, կորցնելու որևէ բան չունենք: Եթե կառավարությունը նման որոշում է կայացնում Մարտի 1-ի դեպքերով, թող «Սասնա ծռերի» գրոհի ժամանակ զոհված ոստիկանների ընտանիքներին էլ վճարեն, բանակում զոհված տղաների ընտանիքներին էլ պետք է տան: Վանաձորում հայտարարեց, որ փողի խնդիր չունեն: Մենք էլ ասում են՝ տվեք մեր բալեքին, թոր մեզ պահեն, կամ էլ էտ գումարը տվեք, թող մեր ժողովուրդը պահի»,- նշեց Խաչատրյանը:
Նա նշեց, որ իրենք ակնկալում են, որ կառվարության այսօրվա նիստում որոշում կկայացվի եւ բոլոր զոհվածներին կհատկացվի 30 մլն դրամ: «Եթե նման որոշում չկայացվի, մենք պատրաստ ենք նստել հացադուլի եւ նստացույցի»:
Այս պահին Մարգարիտա Խաչատրյանը նստել է կառավարության շենգի գլխավոր մուտքի դռան մոտ՝ փակելով ճանապարհը, եւ ոստիկանների՝ ճանապարհը բացելու հորդորին անհաղորդ է մնում՝ կրկնելով իր պահանջները:

The mothers of the fallen soldiers are holding a protest outside the Government building of Armenia on Thursday.
Margarita Khachatryan, Chair of the “Zinvor” (Soldier) Coordinating Council NGO is also there. According to her, from January of this year to this day, they have applied several times to the Government, but have not received any response.
“At the meeting of the Cabinet of Ministers, the Prime Minister announced that AMD 30 million will be issued to the families of those killed during the events of March 1, 2008. If such a decision is made, then let the families of the policemen who died during the Sasna Tsrer attack also pay the families of the guys who died in the army. In Vanadzor, it was announced (by the Prime Minister - ed.) that there was no problem with money. And we say: return our children to support us, or give money, let the people support us,” Khachatryan said.
They expressed hope that at the Government's meeting today will make a decision on providing families of all dead military personnel with AMD 30 million, she noted.
“If such a decision is not made, then we are ready to begin a sit-in and hunger strike,” said the chair of the Coordination Council of the Soldiers.
At this moment Margarita Khachatryan sits at the door of the main entrance to the Cabinet building, thereby blocking the road there. At the calls of the police to open the way, she constantly repeats her demands.