all.me հարթակի առավելությունն այն է, որ ի տարբերություն հայտնի սոցիալական հավելվածների՝ մեր համակարգը գովազդից ստացված 50% եկամուտները բաշխում է օգտատերերի շրջանում ` ըստ իրենց ակտիվության։ Այս մասին հոկտեմբերի 1-ին «Թվային ֆինանսական տեխնոլոգիաները՝ Եվրասիական մայրցամաքի վճարային համակարգերի ինտեգրման նոր հնարավորությունները տրանսպորտային լոգիստիկայում» խորագրով մասնագիտական քննարկմանը հայտարարեց all.me ընկերությունների խմբի տնօրենների խորհրդի նախագահ Արտակ Թովմասյանը:
«Բացի այդ, մեր օգտատերերը կկարողանան կիրառել իրենց թվային դրամապանակները՝ վայրկյանների ընթացքում փոխանցում անելով առանց կոմիսիոն վճարների: Ցանկացած մարդ կարող է ներբեռնել հավելվածն ու ապրանքներ գնել meMarket-ում առանց միջնորդների»,- նշեց նա:
Արտակ Թովմասյանը հավելեց, որ բոլոր որոշումներն անհրաժեշտ է շատ արագ կայացնել՝ հաշվի առնելով այն, որ աշխարհում ամեն ինչ շատ արագ է փոխվում:
«Նորարարական վճարային համակարգի ներդրումը կօգնի վճարման ժամանակ առանց կորուստների մեծացնել առեւտրի արդյունավետությունը»,- հավելեց նա:
Թովմասյանը հստակեցրեց, որ օգտատերերը դրական են գնահատում վճարային ծառայության փոփոխությունները, միեւնույն ժամանակ, նախագծի ղեկավարությունը հասկանում է, որ դեռեւս շատ աշխատանք պետք է կատարվի:
«Նման պրոդուկտի ստեղծումը կպահանջի առնվազն 3-4 տարի: Սակայն այն, որ օգտատերերը կկարողանան գումար ստանալ սոցցանցում ծախսած ժամանակի համար, անկասկած, դրական երեւույթ է: Այսօր այնպիսի հսկաներ, ինչպիսիք են Facebook-ն ու Instagram-ը, այդ առնչությամբ այդպես էլ չեն պատասխանել ինտերնետ հանրության հարցերին: Մենք կարծում ենք, որ մեր ընկերության համար մրցակիցներ կարող են լինել նրանք, ովքեր կաշխատեն այդ նույն սկզբունքով»,- եզրափակեց նա:

The advantage of all.me platform is that unlike all other very popular social media apps, our system distributes 50% of advertising revenue among users according to their activity, Chairman of the Board of Directors of all.me group of companies Artak Tovmasyan said.
“In addition our users can use their digital wallets to transfer funds in seconds, and without commission. Any person can download the application and buy goods on meMarket without intermediaries,” Tovmasyan said during “Digital financial technologies - new opportunities for integrating payment systems of the Eurasian continent in transport logistics” panel session on October 1.
He added that all solutions have to be approved very fast taking into account rapidly changing developments in the world.
“Introduction of new payment systems might increase trade efficiency without losses while paying,” he said.
Tovmasyan explained that users positively assess changes in the payment service, while project management understands that there is still a lot of work to do.
“Creating such a product takes at least 3-4 years. However, the fact that users can receive money for the time spent on the social network is certainly a positive phenomenon. To date, such giants as Facebook and Instagram have not responded to requests in this direction from the online community. We believe that our competitors can be those who will work on the same principle,” he concluded.