Հայաստանում մեծ թվով տաղանդներ կան: Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց WITSA-ի նախագահ Իվոն Չիուն: Նրա խոսքով՝ Տեղեկատվական տեխնոլոգիանեևրի եւ ծառայությունների համաշխարհային դաշինքը (WITSA) միավորում է աշխարհի 83 երկրի: ՏՏ «WCIT 2019» միջազգային համաժողովը 2017 թվականից սկսած անցկացվում է ամեն տարի, իսկ մինչ այդ անցկացվում էր 2 տարին մեկ, նշեց նա:
Նրա խոսքով՝ Երեւանում միջոցառումը պատշաճ մակարդակով է կազմակերպվել: Չիուն նշեց Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների միջազգային համաժողովի բացմանը նվիրված համերգը, մասնավորապես Սերգեյ Սմբատյանի ղեկավարությամբ նվագախմբին, որը պատմության մեջ առաջին անգամ կատարեց արհեստական ինտելեկտի ստեղծած երաժշտությունը: WITSA-ի նախագահը նշեց, որ սա կարող է երաժշտության եւ երաժշտական արվեստում հայտնագործություն դառնալ: Իվոն ՉԻուն նաեւ նշեց, որ «հայաստանում մեծ թվով տաղանդներ կան»:

В Армении много талантов. Об этом в беседе с Новости Армения - NEWS.am сообщила президент WITSA Ивон Чиу. По ее словам, Всемирный альянс информационных технологий и услуг (WITSA) объединяет 83 стран мира. Начиная с 2017 г., всемирный форум ИТ «WCIT 2019» проходит каждый год, а до этого проводился каждые два года, отметила она.
По ее словам, мероприятие  в Ереване организовано на должном уровне.  Чиу отметила концерт, приуроченный открытию Всемирного Конгресса по Информационным Технологиям («WCIT-2019»), в частности оркестр, под руководством Сергея Смбатяна, который впервые в истории исполнил музыку, созданную искусственным интеллектом. Как отметила президент WITSA, это может стать открытием в музыке и музыкальном искусстве. Ивон Чиу также отметила, что «в Армении много талантов».