Կառավարության նախարարական կոմիտեում հանձնարարվել է Տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարարությանն ու ոստիկանությանը, որ համատեղ քննարկեն ու լուծեն նաեւ խցանումների խնդիրը: Այս մասին կառավարության նիստում նշեց փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը:
«Շատ դեպքերում, պատահարի դեպքում՝ մեքենաները կանգնում են եւ երկար խցանում է առաջանում ասենք, 50-60 հազար դրամ վնասի պատճառով: Երկու ամսվա ընթացքում արդեն կունենանք նախագիծ, որը լուծումներ կտա այս հարցերին»,-ասաց նա:
Իր հերթին Տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանը հավելեց, որ շատ զարգացած երկրներում վթարի մասնակից վարորդները պարտավոր են նկարել վթարը, համաձայնության գալ ու հանել մեքենաները, այլապես տուգանվում են, իսկ Հայաստանում դա կամավորության սկզբունքով է արվում, եթե վարորդները համաձայնության են գալիս: Նա ընդգծեց, որ քննարկումների արդյունքում կգտնվեն օպտիմալ լուծումներ:

YEREVAN. – At the ministerial committee of the government, the Ministry of Territorial Administration and Infrastructure and the Police were instructed to jointly discuss and resolve the matter of traffic jams. Deputy Prime Minister Tigran Avinyan stated this at Thursday’s Cabinet meeting of the government of Armenia.
“In many cases, in the event of an accident, the cars are stopping and a long traffic jam is occurring, let’s say, because of a [minor] 50- to 60-thousand-dram damage,” he said. “Within two months we already will have a plan that will resolve these matters.”
The Minister of Territorial Administration and Infrastructure, Suren Papikyan, for his part, stressed that the optimal solutions will be found as a result of discussions.