«Իրատես» թերթը գրում է. «Նախարարների աշխատավարձերի բարձրացման մասին վարչապետի գաղտնի հանձնարարականը, որով գործադիրի ներկայացուցիչներն արդեն մի քանի ամիս 1,5 մլն դրամ աշխատավարձ են ստանում, մեծ աղմուկ է հանել: Բաց ու թափանցիկ քաղաքականություն որդեգրած կառավարությունը ՀՀ «հպարտ ու արժանապատիվ» քաղաքացիներից, փաստորեն, թաքցրել է, թե ինչքան է բարձրացրել «ժողովրդի սրտի նախարարների» աշխատավարձը:
«Իրատեսի» տեղեկություններով՝ աշխատավարձերի բարձրացման խնդրով նախարարներն անձամբ են դիմել Փաշինյանին, նա էլ ընդառաջել է։ «Կարծում եմ՝ նախարարների կողմից աշխատավարձերի բարձրացման պահանջ է եղել, որովհետեւ ոմանք հրաժարվել են մի քանի միլիոնանոց վարձատրությամբ աշխատավարձից ու համաձայնել են 650-700 հազար դրամ աշխատավարձով աշխատել: Այո, դա նույնպես մեծ թիվ է Հայաստանի պայմաններում, բայց պատկերացնու՞մ եք նրանց ծանրաբեռնվածությունն ու ոլորտի ընդգրկունությունը: Ամեն մեկը մի ինստիտուտ է ղեկավարում, ամենօրյա ռեժիմով բարդագույն որոշումներ ընդունում»,- ասաց մեր զրուցակիցը:
Նա ընդգծեց նաեւ, որ նախարարներն այնքան լավ պետք է վարձատրվեն, որ հարակից այլ բաների, օրինակ, բիզնեսի, կարիերայի մասին չմտածեն: Շեշտեց՝ որպեսզի նախարարները 7-օրյա ու 24-ժամյա ռեժիմով ոլորտի ղեկավարմամբ զբաղվեն, պետությունը պետք է պատրաստ լինի հոգալու նրանց սոցիալական կարիքները. «Եթե նախարարը մտածի հիփոթեք մարելու մասին կամ սոցիալական այլ հարցեր ունենա, բնական է, ձգտելու է այլ բանով էլ զբաղվել:
Եվ ոչ միայն նախարարները, պետական ապարատի ամբողջ աշխատակազմն արժանապատիվ սոցիալական երաշխիքներ պետք է ստանա»:

Министры лично обратились к Пашиняну с просьбой повысить зарплаты. Об этом пишет газета «Иратес».
«Тайное поручение премьер-министра о повышении зарплат министров, получающих зарплату в 1,5 миллиона драмов в течение нескольких месяцев, вызвало бурную реакцию. Правительство, принявшее открытую и прозрачную политику, скрыло от граждан Армении, насколько поднялись зарплаты министров. По информации «Иратес», министры лично обратились к Пашиняну с просьбой повысить зарплату.
«Я думаю, что со стороны министров было требование о повышении зарплат, так как некоторые отказались от зарплатой в несколько миллионов и согласились работать за 650-700 тысяч драмов». Да, в условиях Армении это тоже много, но можете представить их объем работ? Каждый руководит целым институтом, ежедневно принимает сложные решения », - заявил наш собеседник.
Он также подчеркнул, что министрам нужно платить так, чтобы они не думали о другом, например, о бизнесе и карьере. Он подчеркнул, что для того, чтобы министры руководили работой в режиме 24/7, государство должно быть готово удовлетворить их социальные потребности. «Если министр думает о погашении ипотеки или имеет другие социальные проблемы, он, естественно, будет стремиться заняться чем-то еще. Не только министры, но и все сотрудники госаппарата должны иметь достойные социальные гарантии», - пишет издание.