Սիրիա են ժամանել շուրջ 300 ռուս ռազմական ոստիկաններ, որոնք կօգնեն Թուրքիայի սահմանից քրդական ջոկատներին հետ քաշել, հայտնում են ՌԴ պաշտպանության նախարարությունից:
Ռազմական գերատեսչությունում աղբյուրը նախօրեին «ՌԻԱ Նովոստի»-ին հայտնել էր, որ նոր հանձնարարությունների լույսի ներքո Սիրիա կտեղափոխեն եւս 276 ռուս ռազմական ոստիկանների եւ 33 միավոր տեխնիկա:
Պաշտպանության նախարարությունից հայտնել են, որ Սիրիա է ուղարկվել Չեչնիայից ստորաբաժանում, որը մեկնել է Հյուսիսային Օսիայի օդանավակայանից:
Ոստիկանները կզբաղվեն բնակչության անվտանգության ապահովմամբ եւ իրավակարգի պահպանմամբ, ինչպես նաեւ պարեկմամբ եւ «սիրիա-թուրքական սահմանից 30 կմ հեռավորությամբ ինքնապաշտպանության քրդական ջոկատների ստորաբաժանումների եւ նրանց սպառազինության դուրսբերմանը» օժանդակություն ցույց տալով:
«Սիրիա են ժամանել ավելի պատրաստված զինծառայողներ, որոնք այսպիսի գործողությունների փորձ ունեն, ուսուցում են անցել Վլադիկավկազում տեղակայված Ռազմական ոստիկանության կենտրոնում»,- ընդգծել են պաշտպանության նախարարությունից:
Ռազմական ոստիկանների համար Սիրիայի Հմեյմիմ ավիաբազա են տեղափոխում 20-ից ավելի «Տիգր» եւ «Թայֆուն-ՈՒ» զրահամեքենաներ:

About 300 Russian military police have arrived in Syria to help withdraw Kurdish detachments from the Turkish border, the Russian Defense Ministry said.
A source at the military ministry told RIA Novosti yesterday that in the light of new instructions, another 276 Russian military police and 33 units of equipment will be deployed to Syria.
The defense ministry said a subdivision from Chechnya was sent to Syria, and it had that departed from the North Ossetian airport.
The police will be assisting in securing the population and maintaining law and order, as well as providing patrols and "withdrawal of Kurdish self-defense units and their armaments within 30 km of the Syrian-Turkish border."
"More trained servicemen who have experience in such operations have arrived in Syria and have been trained at the Military Police Center in Vladikavkaz," the defense ministry said.
More than 20 "Tigris" and "Typhoon-U" armored vehicles are being transported to Syrian airbase for military policemen.