Պետք է հասկանալ՝ ում է օգնել ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի նախկին տեղակալ Արսեն Բաբայանը: Այս մասին հոկտեմբերի 25-ին Ազգային ժողովում ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարեց «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության եւ խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը:
«Նա մեղադրվում է օժանդակման մեջ: Այդ պատճառով պետք է հասկանալ՝ ում է օգնել Արսեն Բաբայանը՝ Բաբլոյանի՞ն կամ Թովմասյանի՞ն: Նա, ում օգնել է, նշված չէ քրեական գործում: ՀՔԾ-ն թող քննի: Չի բացառվում, որ ՀՔԾ պետին հրավիրենք խմբակցություն եւ մեզ հետաքրքրող հարցերը ուղղենք»,- նշեց Մարուքյանը:
Նա հավելեց, որ ամեն դեպքում ուշադիր կհետեւեն իրադարձությունների զարգացմանն ու բոլոր գործընթացներին:
Հիշեցնենք, որ երեկ դատարանը հրապարակել է որոշումը, որում բավարարել է Արսեն Բաբայանին կալանավորելու Հատուկ քննչական ծառայության միջնորդությունը: Արսեն Բաբայանը մեղադրվում է իշխանության յուրացմանն օժանդակելու եւ պաշտոնեական կեղծիք կատարելու մեջ: Արսեն Բաբայանին մեղադրանք է առաջադրվել պատգամավոր Արման Բաբաջանյանի հաղորդման հիման վրա հարուցված քրեական գործով: Պատգամավորը պնդում է, որ Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանը օրինախախտումներով բռնազավթել է ՍԴ նախագահի պաշտոնը:

It is necessary to understand who was supported by the former deputy head of the apparatus of the Armenian parliament, said Bright Armenia party leader Edmon Marukyan on Friday at the Armenian parliament.
“He is accused of assistance. Therefore, it is necessary to understand who helped Arsen Babayan - Babloyan, or Tovmasyan?” Marukyan wonders.
According to him, they will closely monitor the development of events and all processes.
Former deputy chief of staff of Armenian parliament Arsen Babayan is accused of aiding usurpation of power and committing forgery. This criminal case was combined with a criminal case initiated upon usurpation of power on the basis of a statement by MP Arman Babajanyan. The deputy claims that the chair of the Constitutional Court Hrayr Tovmasyan usurped this position using criminal schemes.