Հայաստանում ընթացիկ տարվա 10 ամիսներին ինֆլյացիան կազմել է 1,6 տոկոս: Հոկտեմբերի 28-ին ԱԺ մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում 2020 թվականի պետական բյուջեի նախնախան քննարկման ժամանակ այս մասին ասաց Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
Նրա խոսքով՝ տնտեսագետները չափից ավելի հիվանդագին են արձագանքում ինֆլյացիայի աճին եւ նույնքան հիվանդագին են վերաբերվում դրա նվազմանը: «Այս պատճառով կարծում եմ, որ 1,6 տոկոս նիշը հենց այն ցուցանիշն է, որը մեր տնտեսագետների համար հարմարավետություն կապահովի»,- նշել է Փաշինյանը:

Инфляция за 10 месяцев текущего года в Армении составила 1,6%. Об этом на совместном заседании постоянных парламентских комиссий во время предварительного обсуждения проекта госбюджета на 2020 год заявил 28 октября премьер-министр Армении Никол Пашинян.
По его словам, экономисты слишком болезненно реагируют на рост инфляции и также болезненно относятся к ее снижению. «По этой причине я считаю, что оценка в 1,6% является именно тем показателем, который обеспечит комфорт нашим экономистам», - отметил Пашинян.