Պահանջում է բացել կառավարական ամառանոցի դարպասը և բյուջեից միլիոններ «չմսխել» 2 ընտանիք պահելու համար: Այս մասին այսօր` հոկտեմբերի 28-ին, հրավիրված մամուլի ասուլիսին ասաց «Երևանի այլընտրանքային քաղաքապետարան» նախաձեռնության անդամ Սոնա Աղեկյանը:
«Շուրջ 387 միլիոն դրամը մենք տալիս ենք նրա համար, որ կառավարական առանձնատանը ապրի Նիկոլը եւ Արարատը: Ինչ են անում այս 2 քաղաքացիները Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացու կյանքը բարելավվելու համար: Որեւէ քայլ ես որպես քաղաքացի չեմ արձանագրել ոչ իմ կյանքում, ոչ մտերիմներիս կյանքում, ոչ էլ երկրի առօրյայում: «Երևանի այլընտրանքային քաղաքապետարան»-ը հետեւողականներոն պահանջելու է, որ պարոն Նիկոլի եւ պարոն Արարատի ընտանիքները դուրս գան Ձորափի 74 հասցեից, որովհետեւ նրանք իրավունք չունեն ապրելու այդ տարածքում: Ինչու է այս իշխանությունը թաքուն որոշումներով թալանում մեր բյուջեն»,-ասաց Սոնա Աղեկյանը` նշելով, որ 2 միլիոն դոլար էլ հատկացվել է Սերժ Սարգսյանի նախկին կեցավայրը վերանորոգելու համար, որպեսզի այնտեղ վարչապետի ընտանիքը բնակվի:
Նա նշեց, որ ինքը դատապարտում է նման գործելաոճը եւ պահանջում, որ նրանք չարտաբերեն հեղափոխություն բառը, մինչեւ չվերադառնան իրենց բնակարանները:
«Ի՞նչ է նշանակում` հայոց լեզու եւ պատմություն առարկաները պետք է ուսումնական հաստատությունները որոշեն, դասավադեն, թե` չէ, կամ ինչ է նշանակում` Գիտությունների ազգային ակադեմիան պետք է փակվի, հիմա առաջնայինը փաստորեն տիկին Աննայի եւ Արարտի կնոջ անվտնագությունը ապահովելն էդառնում»,-ասաց Աղեկյանը:

Требуем открыть ворота к правительственным дачам и не тратить миллионы из бюджета на содержание двух семей. Об этом на встрече с журналистами 28 октября заявила член инициативы «Альтернативная мэрия» Сона Агекян.
Она отметила, что осуждает такое поведение и требует, чтобы руководители страны не произносили слово «революция», пока не вернутся в свои квартиры. «Мы даем Николу (премьер-министр Армении – ред.) и Арарату (председатель Национального Собрания – ред.) около 387 миллионов драмов на проживание в правительственной даче. Что эти два гражданина делают для улучшения жизни граждан Республики Армения? Я как гражданин не вижу никакого прогресса ни в своей жизни, ни в жизни своих близких, ни в повседневной жизни страны», - подчеркнула Агекян.
По ее словам, инициатива «Альтернативная мэрия» продолжит требовать, чтобы они покинули территорию по адресу ул. Дзорапа 74, поскольку не имеют права там жить. «Почему эта власть секретными решениями грабит наш бюджет? Что значит то, что Национальная академия наук должна быть закрыта? Получается, главное обеспечить безопасность госпожи Анны (супруга премьер-министра Армении – ред.) и супруги Арарата?», - возмутилась оппозиционер, добавив, что для ремонта правительственной дачи, где раньше жил Серж Саргсян, выделили 2 млн. долларов, чтобы потом там жила семья премьер-министра.