Պահանջում է բացել կառավարական ամառանոցի դարպասը և բյուջեից միլիոններ «չմսխել» 2 ընտանիք պահելու համար: Այս մասին այսօր` հոկտեմբերի 28-ին, հրավիրված մամուլի ասուլիսին ասաց «Երևանի այլընտրանքային քաղաքապետարան» նախաձեռնության անդամ Սոնա Աղեկյանը:
«Շուրջ 387 միլիոն դրամը մենք տալիս ենք նրա համար, որ կառավարական առանձնատանը ապրի Նիկոլը եւ Արարատը: Ինչ են անում այս 2 քաղաքացիները Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացու կյանքը բարելավվելու համար: Որեւէ քայլ ես որպես քաղաքացի չեմ արձանագրել ոչ իմ կյանքում, ոչ մտերիմներիս կյանքում, ոչ էլ երկրի առօրյայում: «Երևանի այլընտրանքային քաղաքապետարան»-ը հետեւողականներոն պահանջելու է, որ պարոն Նիկոլի եւ պարոն Արարատի ընտանիքները դուրս գան Ձորափի 74 հասցեից, որովհետեւ նրանք իրավունք չունեն ապրելու այդ տարածքում: Ինչու է այս իշխանությունը թաքուն որոշումներով թալանում մեր բյուջեն»,-ասաց Սոնա Աղեկյանը` նշելով, որ 2 միլիոն դոլար էլ հատկացվել է Սերժ Սարգսյանի նախկին կեցավայրը վերանորոգելու համար, որպեսզի այնտեղ վարչապետի ընտանիքը բնակվի:
Նա նշեց, որ ինքը դատապարտում է նման գործելաոճը եւ պահանջում, որ նրանք չարտաբերեն հեղափոխություն բառը, մինչեւ չվերադառնան իրենց բնակարանները:
«Ի՞նչ է նշանակում` հայոց լեզու եւ պատմություն առարկաները պետք է ուսումնական հաստատությունները որոշեն, դասավադեն, թե` չէ, կամ ինչ է նշանակում` Գիտությունների ազգային ակադեմիան պետք է փակվի, հիմա առաջնայինը փաստորեն տիկին Աննայի եւ Արարտի կնոջ անվտնագությունը ապահովելն էդառնում»,-ասաց Աղեկյանը:

YEREVAN. – Demands to open the gate of a government summerhouse and not to “dilapidate” millions from the budget to keep two families. Sona Aghekyan, a former member of the Yerevan Council of Elders and a member of the Yerevan Alternative Municipality initiative, said this at a news conference today.
"We give about 387 million drams for [PM] Nikol [Pashinyan] and [parliament speaker] Ararat [Mirzoyan] to live in the government mansion. What are these two citizens doing to improve the life of the citizen of the Republic of Armenia? I, as a citizen, have not recorded any step in my life, in the lives of my loved ones or in the daily life of the country. The Alternative Yerevan Municipality will consistently demand that the families of Mr. Nikol and Mr. Ararat leave the 74 Dzorap [Street] because they do not have the right to live in the area. Why is this government stealing our budget through secret decisions?” Sona Aghekyan asked, noting that another $2 million were allocated to renovate third President Serzh Sargsyan's former residence so that the prime minister's family could live there.
She noted that she condemns such behavior and demands that they not utter the word “revolution” until they return to their apartments.