Բենզինի յուրացման հետ կապված խնդիրներն էապես նվազել են Ոստիկանությունում: Այս մասին այսօր` հոկտեմբերի 28-ին, ԱԺ-ում ասաց ՀՀ Ոստիկանապետի պաշտոնակատար Արման Սարգսյանը:
«Երանի այն օրը, երբ ես այստեղից ասեմ` Ոստիկանությունում խնդիրներ չկան, շտկվել են: Ոստիկանությունում խնդիրներ կան եւ լինելու են, եւ հարցը նրանում է, թե ինչպես ենք մենք արձագանքելու այդ խնդիրներին: Բենզինի յուրացման հետ կապված խնդիրներն էապես նվազել են, եթե նկատել եք: Ընդհանուր համակարգված կոռուպցիա, թալան, յուրացում, էսպիսի կոռուպցիոն մեխանիզմներ Ոստիկանությունում չկան, սակայն չեմ բացառում` մեր շարքերում լինեն մարդիկ, ովքեր  իրենց ճարպկության, հնարամտության շնորհիվ որոշակի առումով խնդիրներ մեր համար ստեղծեն: Բայց վստահեցնեմ, որ ես թույլ չեմ տալու նման բան»,-ասաց նա:
Ոստիկանապետի պաշտոնակատարը նշեց, որ Ոստիկանությունում կարգավորվում է նաեւ ծառայողների սոցփաթեթների խնդիրը, այստեղ նույնպես փորձում են բացառել կոռուպցիոն դրսեւորումները:

The Police of Armenia have recorded fewer problems with appropriation of petrol. This is what Armenia’s acting police chief Arman Sargsyan said at the National Assembly today.
“I yearn for the day when I will say that the Police have no problems. The Police have and will have problems, but the question is how we are going to respond to them. If you have noticed, there are fewer problems with appropriation of petrol. There is no systemic corruption, appropriation or such corruption mechanisms within the police system, but I think there might be police officers who will create problems. However, I assure you that I will not allow this,” he said.
The acting police chief stated that the Police are solving police officers’ problem with social packages and are trying to rule out manifestations of corruption.