Հոկտեմբերի 28-ից 30-ը աշխատանքային այցով Հայաստանում էր գտնվում Վրաստանի պաշտպանության նախարարության ազգային պաշտպանական ակադեմիայի ռեկտորի տեղակալ, գնդապետ Մամիա Բալախաձեի գլխավորած պատվիրակությունը: Այս  մասին տեղեկանում ենք ՊՆ-ի լրատվության ծառայությունից։
Հայաստանի Հանրապետության եւ Վրաստանի պաշտպանության նախարարությունների ամենամյա համագործակցության ծրագրի շրջանակներում կայացած այցի առաջին օրը հայկական կողմը ՊՆ վարչական համալիրում հյուրերին ներկայացրել է պաշտպանական կրթության ոլորտում եւ ՊՆ ռազմաուսումնական հաստատություններում իրականացված բարեփոխումները եւ առաջավոր փորձը:
Այցի շրջանակում վրացական պատվիրակությունը եղել է ՀՀ ՊՆ ռազմաուսումնական հաստատություններում, հանդիպել կրթօջախների ղեկավարության եւ ուսումնական գործընթացի պատասխանատուների հետ: ՀՀ ՊՆ Վ.Սարգսյանի անվան ռազմական, Ա.Խանփերյանցի անվան ռազմական ավիացիոն եւ Պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարաններում կայացած հանդիպումների ժամանակ հյուրերին ներկայացվել են ուսումնական գործընթացի կազմակերպման, կրթական ծրագրերի վերանայման, պրոֆեսորադասախոսական կազմի ընտրության եւ վերապատրաստման, ինչպես նաեւ դասավանդման նոր մեթոդաբանության վերաբերյալ բանախոսություններ:
Այցի արդյունքներով պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել երկու պետությունների միջեւ ռազմական կրթության ոլորտում համագործակցության ծավալների ընդլայնման եւ առկա փոխգործակցության հետագա խորացման վերաբերյալ:

From October 28 to 30, the delegation led by Deputy Rector of the National Defense Academy of the Ministry of Defense of Georgia, Colonel Mamia Balakhadze was in Armenia on a working visit, as reported the news service of the Ministry of Defense of Armenia.
On the first day of the visit that was made possible through the annual cooperation plan of the Ministries of Defense of Armenia and Georgia, the Armenian party introduced the guests to the reforms made in the defense education sector and at the military training institutions of the Ministry of Defense and the leading experience at the administrative complex of the ministry.
During the visit, the Georgian delegation paid visits to the military training institutions of the Ministry of Defense of Armenia and met with the schools’ leaderships and the organizers of education.
Based on the results, the parties reached an agreement on expansion of the volume of cooperation in the military education sector between the two countries and further deepening of the existing mutual cooperation.