Հոկտեմբերի 30-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը հանդիպել է Հայաստանում Եվրամիության գրասենյակի նորանշանակ ղեկավար, դեսպան Անդրեա Վիկտորինին: Այս մասին տեղեկանում ենք ՊՆ-ի լրատվության ծառայությունից։
Ողջունելով հյուրին, պաշտպանության նախարարն ընդգծել է, որ վերջին շրջանում Հայաստան-ԵՄ հարաբերություններն ակտիվացել են եւ նկատվում է համագործակցության դինամիկ զարգացում տարբեր բնագավառներում:
Երկուստեք կարեւորվել է Հայաստանի պետական կառավարման ոլորտի բարեփոխումների եւ ժողովրդավարական ինստիտուտների զարգացման գործընթացների հաստատուն առաջընթացի գործում Եվրամիության կողմից ցուցաբերվող օժանդակությունը, արձանագրվել են պաշտպանության ոլորտում համագործակցության լայն հեռանկարները:
Զրուցակիցները քննարկել են նաեւ տարածաշրջանային անվտանգությանը եւ առկա հակամարտությունների կարգավորմանը վերաբերող այլ հարցեր:

Armenia’s Minister of Defense Davit Tonoyan today met with newly appointed Head of the Delegation of the European Union to Armenia, Ambassador Andrea Wiktorin, as reported the news service of the Ministry of Defense of Armenia.
Greeting the guests, the defense minister emphasized that the relations between Armenia and the European Union have intensified recently and that dynamic development of cooperation is noticeable in different fields.
The parties attached importance to the assistance that the European Union is providing to the steadfast advancement of the reforms in public administration and the development of democratic institutions in Armenia and stated the wide perspectives for cooperation in the defense sector.
The interlocutors also discussed other issues related to regional security and settlement of the existing conflicts.