Այսօր ժամը՝ 14:00-ի սահմաններում, Երեւանի քաղաքապետարանի հարակից տարածքների բնակիչները նկատել են, որ քաղաքապետարանի շենքից ծուխ է բարձրանում:
Ահազանգով դեպքի վայր են մեկնել հրշեջները, սակայն տեղում ոչ մի հրդեհ չի եղել, Քաղաքապետարանի ճաշարանում ծուխ է տարածված եղել, որի պատճառը, ամենայն հավանականությամբ, անփութությունն է եղել: Նախնական տեղեկություններով, ըստ նրա, ճաշարանի աշխատակիցները ջեռոցի վրա յուղ են այրել։
Ավելի ուշ Երեւանի քաղաքապետի մամուլի քարտուղար Հակոբ Կարապետյանը այս առնչությամբ ֆեյսբուքյան իր էջում նշել է. «Քաղաքապետարանի գլխավոր մասնաշենքի տարածքում, մոտավորապես ճաշարանի հատվածում մոտ մեկ ժամ առաջ ծուխ է նկատվել։ Ժամանել է ԱԻՆ համապատասխան ծառայությունը, խնդիրը վերացված է։
Միջադեպը չի ազդել քաղաքապետարանի բնականոն աշխատանքի վրա, ընդհատումներ կամ առավել եւս տարհանում չի եղել, ներկայումս էլ քաղաքապետարանն աշխատում է սովորական ռեժիմով»։

Residents of houses adjacent to the city hall of Yerevan noticed the smoke from the city hall building at noon. Rescuers arrived at the scene, however no fire recorded.
According to preliminary information, the smoke occurred as staff spilled oil on the stove at the dining room.
“Smoke was observed on the territory of the main building of the Yerevan Municipality about an hour ago. After the arrival of the Ministry of Emergencies, the problem was resolved,” Yerevan mayor spokesperson Hakob Karapetyan wrote on his Facebook:
The incident did not affect the normal functioning of the city hall, which is currently operating normally, he added.