Ես չեմ ցանկանում մեկնաբանել Հայաստանի ներքին գործերը։ Այս մասին նոյեմբերի 5-ին Երեւանում լրագրողներին ասաց Ռուսաստանի Պետական դումայի ԱՊՀ եւ հայրենակիցների հետ կապերի կոմիտեի անդամ Կոնստանտին Զատուլինը։
Նրա խոսքով՝ այդ մոտեցումը բնորոշ է ռուսական կողմին, եւ այդ պատճառով Կրեմլը ջանում է չմիջամտել այլ երկրների ներքին գործերին։ Միեւնույն ժամանակ, Զատուլինը նշեց, որ Ռուսաստանում հետեւում են իրադարձությունների զարգացմանը Հայաստանում։
«Այո, Հայաստանում տեղի է ունեցել քաղաքական դեմքերի փոփոխություն, ոչ միայն առաջին դեմքերի, այլեւ մնացած բոլոր կառույցներում։ Միմյանց ծանոթանալու գործընթացը շարունակվում է»,- նկատել է ռուսաստանցի պատգամավորը։

Я не хочу комментировать внутренние дела Армении. Об этом 5 ноября заявил журналистам в Ереване член Комитета Государственной думы России по делам СНГ и связям с соотечественниками Константин Затулин.
По его словам, такой подход не присущ российской стороне, и по этой причине Кремль старается не вмешиваться во внутренние дела других стран. В то же время Затулин отметил, что в России следят за развитием событий в Армении.
«Да, в Армении произошла смена политических фигур, не только первых лиц, но и во всех других структурах. Процесс знакомства друг с другом продолжается», - заметил  российский депутат.