Կալինինգրադի օդանավակայանում ոստիկանները ձերբակալել են Մոսկվա-Կալինինգրադ չվերթի ուղեւորներից մեկին, որն օդանավում էլեկտրոնային ծխախոտ է օգտագործել: «ՀՀ քաղաքացին օդանավում էլեկտրոնային ծխախոտ է օգտագործել»,- հաղորդում է Ren TV-ն:
Ռուսական լրատվամիջոցների հաղորդմամբ՝ ձերբակալված ՀՀ քաղաքացին բնակվում է Սոչիում:
Նրան տեղափոխել են հերթապահ մաս, որտեղ վարչական արձանագրություն է կազմվել ՌԴ ՎԻՎՕ 11.17 հոդվածի 6-րդ մասով (Քաղաքացիների կողմից երկաթուղային, օդային կամ ջրային տրանսպորտում վարքագծի կանոնների խախտում): Հոդվածը նախատեսում է տուգանք կամ վարչական կալանք մինչեւ 50 օր ժամկետով:

В калининградском аэропорту сотрудники полиции задержали одного из пассажиров авиарейса Москва-Калининград, который имел неосторожность выкурить на борту лайнера электронную сигарету. «Гражданин Армении закурил на борту электронную сигарету», — сообщает Рен ТВ.
По данным местных изданий, задержанный проживает в Сочи.
Нарушителя доставили в дежурную часть, где был составлен административный протокол по ч. 6 ст. 11.17 КоАП РФ (Нарушение правил поведения граждан на железнодорожном, воздушном или водном транспорте). Статья предусматривает штраф или административный арест на срок до 50 суток.