Կարեն Դեմիճյանի անվան մետրոպոլիտենի «Սասունցի Դավիթ» կայարանում, այսօր` ապրիլի 6-ին ժ. 19:15-ին մի երիտասարդ ընկել է գծերի վրա` էպիլեպսիայի նոպայի ազդեցության տակ:
Ինչպես NEWS.am-ին հայտնեցին Երեւանի քաղաքապետարանի մամուլի ծառայությունից, գծերի վրա նետված երիտասարդը 23-ամյա Գարիկ Աղվանի Գասպարյանն է, ով, բարեբախտաբար, մարմնական վնասվածքներ չի ստացել:
Դեպքի պահին նրա կողքին է եղել եղբայրը` Արման Գասպարյանը, ով տեղեկացրել է, որ եղբայրը տառապում է էպիլեպսիա հիվանդությամբ:
Երջանիկ պատահականությամբ` այդ պահին շարժակազմ չի անցել, մետրոյի կայարանի ղեկավարն անմիջապես հոսանքազրկել է գծերը եւ շտապ օգնություն կանչել: Գարիկ Գասպարյանը տեղափոխվել է «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն:

В Ереване на станции метрополитена «Давид Сасунский» на рельсы свалился молодой человек. Инцидент имел место  6 апреля в 19:15 по местному времени.
Как сообщили Новости Армении-NEWS.am в пресс-службе мэрии Еревана, молодой человек, упавший на рельсы - Гарик Агванович Гаспарян,  1988 года рождения, который при падении не получил ранений. Рядом с ним находился его брат Арман Гаспарян, который сообщил о том, что брат страдает эпилепсией.
По счастливой случайности на линии не было движения, глава станции метро сразу же отключил электроснабжение рельсов, была вызвана скорая помощь. Гарик Гаспарян госпитализирован в медицинский центр «Эребуни».