Արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Լիտվայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ինգա Ստանիչե-Տոլոչկիենեին:
Նախարարությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ նախարարը ողջունել է դեսպանին եւ շնորհակալություն հայտնել Լիտվայի Խորհրդարանի կողմից Հայաստան-ԵՄ Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի վավերացման համար: Գործընկերության զարգացման համատեքստում Ռուստամ Բադասյանը կարեւորել է նաեւ Լիտվայի արդարադատության նախարարի՝ առաջիկա օրերին նախատեսվող այցը Հայաստան եւ ընդգծել, որ գործընկերոջ հետ խոստումնալից քննարկում է սպասվում բարեփոխումների լայն օրակարգի շուրջ:
Դեսպանը շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար եւ նախարարի հետ զրույցում քննարկել 2018 թվականի թավշյա, ոչ բռնի հեղափոխության արժեքները նյութականացնելու գործընթացները, մասնավորապես՝ դատաիրավական եւ հակակոռուպցիոն ոլորտների բարեփոխումների ընթացքը:
Անդրադարձ է կատարվել նաեւ Ռազմավարական փաստաթղթով ամրագրված էլեկտրոնային արդարադատության ներդրման անհրաժեշտությանը՝ երկուստեք ընդգծելով, որ այն կնպաստի դատական համակարգի նկատմամբ վստահության բարձրացմանը, ժամանակի, նյութական ռեսուրսների կրճատմանն ու թափանցիկության բարձրացմանը:
Հանդիպման ավարտին նախարարն ու դեսպանը փոխգործակցությունը խորացնելու եւ համագործակցության երկարաժամկետ ծրագրեր իրականացնելու պայմանավորվածություն են ձեռք բերել:

Minister of Justice of Armenia Rustam Badasyan today received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Lithuania to Armenia Inga Stanytė-Toločkienė.
As reported the Ministry of Justice of Armenia, the minister greeted the Ambassador and expressed gratitude for ratification of the EU-Armenia Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement by the Parliament of Lithuania. In the context of development of partnership, Rustam Badasyan also attached importance to the upcoming visit of Lithuania’s justice minister to Armenia and emphasized that he will be having a promising discussion on the wide reforms agenda with his Lithuanian counterpart.
The Ambassador expressed gratitude for the reception and discussed with the minister the processes of materializing the values of the velvet, non-violent revolution that took place in Armenia in 2018, particularly the process of judicial and legal reforms and reforms in the anti-corruption field.
The parties also touched upon the need for introduction of electronic justice enshrined by the Strategy on Judicial and Legal Reforms and emphasized that this will help increase confidence in the judiciary, reduce material resources and increase transparency.