Ռուսաստանում Հայաստանի դեսպանությունը կապ է հաստատել ՌԴ համապատասխան մարմինների հետ՝ Մոսկվայում հայ մարզիկ Ա․Բոլյանի սպանության դեպքի վերաբերյալ ԶԼՄ-ներում տեղ գտած տեղեկատվության առնչությամբ։
Ըստ դեսպանությանը փոխանցված տվյալների, 1979 թ․-ին ծնված Ա․Բոլյանի դին հայտնաբերվել է ս/թ․ նոյեմբերի 13-ի երեկոյան Մոսկվայի հարավ-արեւմուտքում (Նախիմովսկի պողոտա 59 հասցեում):
ՌԴ Քննչական կոմիտեի Մոսկվայի քննչական գլխավոր վարչությունը դեպքի առնչությամբ հարուցել է քրեական գործ։
Ա․Բոլյանը ՀՀ քաղաքացի է:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ Թաիլանդական բռնցքամարտի աշխարհի եռակի չեմպիոն (Քիկբոքսինգի համաշխարհային պրոֆեսիոնալ ասոցիացիայի վարկածով) Աշոտ Բոլյանը սպանվել է Մոսկվայի հարավ-արեւմուտքում։
Երեկոյան 40-ամյա մարզիկը Նախիմովյան պողոտայում գտնվող տնից դուրս է եկել եւ գնացել դեպի իր ավտոմեքենան, որտեղ անհայտ անձը մի քանի կրակոց է արձակել նրա վրա, այդ թվում եւ գլխին, ու դիմել փախուստի:

The Armenian Embassy in Russia contacted the Russian relevant authorities in connection with media reports about the murder of three-time world Thai boxing champion Ashot Bolyan in Moscow.
According to the information received, the athlete’s body (born 1979) was found on Wednesday evening in the south-west of Moscow.
A criminal case has been opened, A. Bolyan was the Armenian citizen.
As reported earlier, three-time world Thai boxing champion Ashot Bolyan was killed in Moscow. A source in Russian law enforcement agencies informed this to TASS.
According to open sources, Ashot Bolyan headed the World Association of Armenian Sports Federations. In addition, he was the general manager of a Moscow-registered company related to sports.